Jarocin Antyfest Antyradia 2016 - narodziny największego przeglądu muzycznego w Polsce

Justyna Kierzkowska
31.03.2016 12:20
Jarocin Antyfest Antyradia 2016 - narodziny największego przeglądu muzycznego w Polsce Fot. Antyradio.pl

Jarocińskie Rytmy Młodych i Antyfest Antyradia łączą siły i swe bogate tradycje! Wszystko po to, by ze zdwojoną mocą szukać kolejnych rodzimych talentów i ułatwić im stawianie pierwszych kroków w branży muzycznej. 

Jarocin Antyfest Antyradia będzie największym przeglądem debiutujących zespołów w naszym kraju. Konkurs młodych artystów przez długie lata był prawdziwą wizytówką festiwalu w Jarocinie, a wiele czołowych polskich kapel właśnie tam rozpoczynało swoje kariery. W latach 80. oraz 90. na deskach Jarocina pierwsze kroki stawiali między innymi Kombi, Maanam, Kasa Chorych, Dżem, TSA, Republika, Muniek Staszczyk, Dezerter, Perfect oraz Big Cyc.

Organizatorzy nie mają wątpliwości, że kreowanie i wspieranie młodych artystów to jedna z najważniejszych idei Jarocin Festiwal, zaś Jarocin Antyfest Antyradia daje jeszcze większe możliwości w tym zakresie.

Janusz Stefański z agencji Prestige MJM jest podkreśla, że udało się połączyć dwie cenione imprezy w świecie muzycznym.

Obie mają ogromne uznanie. Niesamowite jest to, że dla młodych kapel możemy zrobić jeszcze więcej, by mogły się rozwijać i zdobywać doświadczenie.

Z kolei Sebastian Pluta, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie, a zarazem szef Spichlerza Polskiego Rocka, liczy na jeszcze większe zainteresowanie młodymi kapelami.

Mam nadzieję, że dzięki temu jeszcze bardziej wzrośnie ranga przeglądu debiutantów w Jarocinie. Rozwijając formułę konkursu nie zamierzamy zmieniać tego, co znakomicie sprawdziło się w ubiegłym roku. Przeglądy odbędą się w kilku miejscach Polski, półfinał w Spichlerzu w Jarocinie, a finał na głównej scenie podczas festiwalu. 

O tym, że to jeden z najważniejszych rockowych projektów w Polsce jest także przekonany Marcin Bąkiewicz, Szef Muzyczny Antyradia.

Antyfest Antyradia to konkurs z wieloletnią tradycją, w którym dotąd wzięło udział ponad dwa tysiące rockowych kapel. Jego fuzja z przeglądem jarocińskim oznacza przede wszystkim jeszcze większe korzyści dla uczestników. Zawieszamy poprzeczkę bardzo wysoko. Zwycięzca Jarocin Antyfestu Antyradia 2016 nagra płytę w profesjonalnym studiu, którą wyda jedna z dużych wytwórni, oraz wystąpi w sobotni, festiwalowy wieczór bezpośrednio przed główną gwiazdą imprezy. Do tego wszyscy finaliści zagrają na scenie Jarocina, a ich twórczość będzie promowana na antenie Antyradia, największej rockowej stacji radiowej w Polsce. Dlatego jeśli grasz w kapeli, nieważne, czy w piwnicy, domu kultury, czy w garażu, stań w szranki z innymi wykonawcami i daj się usłyszeć! 

W tym roku proces przyjmowania zgłoszeń poprzez specjalną podstronę na Antyradio.pl wystartuje 4 kwietnia 2016. Szczegółowy regulamin zgłoszeń będzie można odnaleźć na stronie jarocinfestiwal.pl oraz prestigemjm.com. Następnie specjalna komisja wybierze 60 kapel, które otrzymają przepustkę do pierwszego etapu - głosowania internetowego. Internauci wybiorą 30 zespołów, które będą miały możliwość zaprezentowania się podczas przesłuchań na żywo, w jednym z pięciu polskich miast, gdzie odbędą się eliminacyjne koncerty.

Półfinał konkursu odbędzie się w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. Awansuje do niego 12 zespołów, wyłonionych podczas eliminacyjnych koncertów. Spośród nich jury wybierze 8 kapel, które trafią do finału.

Ostatni etap przeglądu odbędzie się już na scenie Jarocin Festiwal 2016, a na finalistów oprócz licznej publiczności będą czekały znakomite nagrody. Zwycięzca otrzyma m.in. 6 tysięcy złotych oraz statuetkę „Złotej Kosy” i będzie mógł zagrać przed największą gwiazdą tegorocznego festiwalu, amerykańskim zespołem Slayer. Laureat zostanie też otoczony opieką jednej z wytwórni muzycznych, dzięki której będzie mógł liczyć na zaistnienie na wydawniczym rynku muzycznym w Polsce.

Bilety na Jarocin Festiwal 2016

Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2016. Festiwal po raz drugi zorganizuje agencja Prestige MJM, a jednym z najważniejszych partnerów imprezy będzie Antyradio. 

Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Dotychczas ogłoszeni artyści to Slayer i Five Finger Death Punch, The Prodigy, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Kobranocka, Koniec Świata i Kabanos, Sweet Noise, Hunter oraz Ga-Ga/Zielone Żabki.

Zapraszamy do udziału w Festiwalu!

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.