Jak będzie wyglądał hologram Dio na koncercie w Polsce?

Maciej Koprowicz
04.09.2017 12:20
Jak będzie wyglądał hologram Dio na koncercie w Polsce? Fot. EAST NEWS

Koncert Dio Returns 9 grudnia 2017 w warszawskim klubie Progresja będzie okazją do niezwykłego spotkania z muzyką Ronniego Jamesa Dio. Wokalista jak żywy pojawi się w postaci hologramu.

Ronnie James Dio uważany jest za jednego z najlepszych metalowych wokalistów wszech czasów. Zasłynął śpiewaniem w zespołach Elf, Rainbow i Black Sabbath, a następnie z wielkimi sukcesami działał we własnej grupie Dio. Nie tylko dlatego, że spopularyzował gest diabelskich rogów uznawany jest za idealnego rockowego frontmana.

Niestety, nie będziemy już nigdy mogli podziwiać amerykańskiego wokalisty na żywo. Ronnie zmarł w 2010 roku w wieku 67 lat. Jednak fani talentu artysty wciąż mogą doświadczyć scenicznej charyzmy Małego Wielkiego Człowieka - a wszystko dzięki technologii.

Firma Eyelussion stworzyła trójwymiarowy hologram wokalisty. Jest tak realistyczny, że dzięki niemu możemy poczuć się jak na prawdziwym koncercie Dio. Po raz pierwszy zaprezentowano go fanom podczas Wacken Open Air 2016. Zobaczcie, jak na scenie prezentuje się wirtualny Ronnie:

Występ okazał się ogromnym wydarzeniem w świecie metalu. Nic dziwnego, że formułę postanowiono powtórzyć na kolejnych koncertach. Na trasie pod hasłem Dio Returns grają wybitni muzycy, z których wielu współpracowało w przeszłości z Ronniem - Simon Wright (AC/DC/Dio), Craig Goldy (Dio), Scott Warren (Dio), Bjorn Englen (Quiet Riot/Yngwie Malmsteen), a na wokalu gościnnie Tim „Ripper” Owens (Judas Priest/Iced Earth/Yngwie Malmsteen's Rising Force) i Oni Logan (Lynch Mob). Wszyscy oni towarzyszą na scenie hologramowi Dio, który „śpiewa” największe przeboje artysty.

Dio_poster

Także polska publiczność będzie miała okazję doświadczyć charyzmy Dio dzięki jego hologramowi. Koncert Dio Returns odbędzie się 9 grudnia 2017 w klubie Progresja w Warszawie. Otwarcie bram planowane jest na 19:00, a start koncertu na 20:00. Bilety w cenie 110 zł w przedsprzedaży i 130 zł w dniu koncertu. Dostępne są na stronach: www.shop.metalmind.com.pl; www.eventim.pl; www.ebilet.pl; www.ticketpro.pl; www.ticketportal.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.