ExMaanam przedstawił nową wokalistkę. Czy fani Kory będą zadowoleni?

Aleksandra Degórska
05.02.2019 12:47
ExMaanam przedstawił nową wokalistkę. Czy fani Kory będą zadowoleni? Fot. Bartosz KRUPA/East News

Muzycy ExMaanamu w końcu zdradzili, kto dołączy do kapeli. Czy dziewczyna poradzi sobie z repertuarem Maanamu?

W styczniu 2019 oficjalnie nastąpił koniec Złotego Maanamu, który tworzyli byli muzycy Maanamu - Ryszard Olesiński i Paweł Markowski oraz wokalistka Karolina Leszko-Tyczyńska. Kora sceptycznie podchodziła do projektu i nie zgadzała się na taką nazwę.

ExMaanam przedstawił nową wokalistkę

Po śmierci Kory sprawą zajął się jej mąż, Kamil Sipowicz, który zawarł porozumienie z byłymi muzykami Maanamu. Ich projekt zmienił nazwę na ExMaanam i strony oświadczyły, że poprzez koncertowanie oraz realizacje przyszłych projektów, chcą kultywować pamięć i wyjątkową twórczość Olgi Jackowskiej oraz Marka Jackowskiego. Artyści obiecali, że na początku lutego 2019 przedstawią nową wokalistkę ExMaanamu - tak też się stało.

Przeczytaj także

Na oficjalnym profilu ExMaanamu na Facebooku pojawiła się informacja, że do zespołu dołączyła Karolina Gibki. Jest ona absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych im. S.Wyspiańskiego we Wrocławiu, jak również uczyła się w klasie wokalnej Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz w Studium Musicalowym przy Teatrze Capitol we Wrocławiu. Od 2014 roku pracuje w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, gdzie w ramach jednego ze spektakli wykonywała piosenki Maanamu.

Tak muzycy wypowiedzieli się na temat nowej wokalistki:

Zauroczyła nas swoją urodą, talentem, osobowością, ale przede wszystkim bijącą od niej pozytywną energią. Od dziś bierzemy się do pracy, by jak najszybciej spotykać się z Wami na koncertach. Planujemy też odkurzyć z naszej szuflady kompozycje, których trochę się nazbierało i zaskoczyć Was niebawem premierowymi utworami. 

Przeczytajcie cały wpis grupy ExMaanam:

Obejrzyjcie również zwiastun spektaklu „Bądź taka, nie bądź taka”, w którym gra Karolina Gibki:

Tak natomiast prezentuje się demo aktorskie Karoliny:

Kontrowersje wokół Złotego Maanamu

Zespół Maanam zakończył swoją działalność w 2008 roku i Marek Jackowski wpadł na pomysł nowego projektu, jakim miał być Złoty Maanam. Niestety Jackowski zmarł w 2013 i projekt ruszył niedługo później z Karoliną Leszko-Tyczyńską na wokalu.

Po śmierci Kory działalność Złotego Maanamu znowu zaczęła budzić pewne kontrowersje i niektórzy fani Maanamu uważali, że zespół nie powinien istnieć. Co więcej fani Kory zaczęli grozić wokalistce Złotego Maanamu śmiercią. Pod koniec sierpnia 2018 roku Ryszard Olesiński wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że działalność Złotego Maanamu jest rodzajem hołdu złożonego Korze i Markowi Jackowskiemu.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.