Jack White zakazał używania telefonów komórkowych na swoich koncertach

Maciej Koprowicz
25.01.2018 13:47
Jack White zakazał używania telefonów komórkowych na swoich koncertach Fot. kadr z wideo

Były lider The White Stripes idzie w ślady A Perfect Circle. Zapomnijcie o selfie z Jackiem na scenie w tle.

W XXI wieku telefony komórkowe i smartfony stały się tak rozpowszechnione, że praktycznie się z nimi nie rozstajemy. Dzięki popularności mediów społecznościowych używamy ich do uwieczniania ważnych dla nas momentów i dzielenia się nimi ze znajomymi w internecie.

Ważnym momentem dla prawdziwego fana muzyki jest bez wątpienia koncert ulubionego artysty. Powoli rzadkością stają się osoby, które nie robią na koncertach zdjęć ani filmików. Praktyka ta jednak dzieli środowisko muzyczne. Większość wykonawców nie ma nic przeciwko temu, ale niektórzy są zdecydowanymi wrogami komórek na koncertach.

Robienie amatorskich zdjęć i filmików pod sceną krytykują między innymi Sebastian Bach i Marky Ramone. Do niedawna największym ich wrogiem był Corey Taylor, któremu nawet zdarzyło się wytrącić fanowi telefon z ręki, ale ostatnio przebił go zespół A Perfect Circle. Grupa bezwzględnie zakazała używania komórek na ich koncertach, a z jednego z nich za złamanie tego zakazu wyrzuciła z hali 60 osób.

Jack White przeciwko telefonom

Do grona przeciwników filmowania i fotografowania koncertów dołączył Jack White. Zapowiedział właśnie solową trasę koncertową, ale ogłosił też, że na jego występach nie będzie wolno używać telefonów komórkowych. Sprzęt elektroniczny na czas trwania show będzie zamykany w specjalnych etui Yondr. W oświadczeniu White’a czytamy:

Nie wolno robić zdjęć ani używać sprzętu nagrywającego audio i wideo.

Sądzimy, że naprawdę spodoba Wam się oderwanie od swoich gadżetów na chwilę, doświadczenie muzyki i dzielenie się miłością do niej OSOBIŚCIE.

Po przybyciu do sali, wszystkie telefony i inne ustrojstwa robiące zdjęcia i filmy będą zabezpieczone w kieszonce Yondr, która będzie zamknięta aż  do zakończenia koncertu. Możecie mieć ze sobą swoje zabezpieczone w Yondr telefony i, jeśli będziecie potrzebować, możecie je odblokować w dowolnym momencie w specjalnie zaprojektowanej Strefie Telefonów Yondr, umieszczonej w lobby hali.

Jeśli zależy Wam na postach w mediach społecznościościowych, mamy dla Was rozwiązanie. Nasz oficjalny fotograf na trasie będzie postował zdjęcia i filmy i wideo po koncertach na stronie jackwhiteiii.com i nowym koncie Jack White Live na Instagramie. Udostępniajcie nasze zdjęcia i filmy tak często, jak tylko chcecie i cieszcie się wolnym od telefonów, w 100% ludzkim doświadczeniem.

Jack White w 2018 wyda swój trzeci album studyjny, „Boarding House Reach”. Zapowiadają go utwory „Connected By Love” i „Respect Commander”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.