03.09.2018 16:45

Zobacz, jak Krzysztof Zalewski wykonał utwór „Polsko” na Pol'and'Rock Festival 2018

Wspominacie jeszcze Pol'and'Rock Festival 2018? Zobaczcie, jak na imprezie zaprezentował się Krzysztof Zalewski.

Krzysztof Zalewski na Pol'and'Rock Festival 2018
foto: kadr z wideo

Pol'and'Rock Festival 2018 odbył się w dniach 2-4 sierpnia 2018 w Kostrzynie nad Odrą. Jedną z polskich gwiazd, które zaprezentowały się na Dużej Scenie był Krzysztof Zalewski. Muzyk w 2003 roku wygrał drugą edycję polskiego Idola i rok później wydał debiutancki album zatytułowany ˜„Pistolet”.

Kolejny, solowy album artysty „Zelig” pojawił się w listopadzie 2013. Na trzeci krążek nie musieliśmy czekać długo - „Złoto” ukazał się w 2016 roku i dotarł do 8. miejsca polskiej listy przebojów OLiS.  To właśnie na tej płycie umieszczono utwór „Polsko”, który dotyczy sytuacji w naszym kraju. W klipie do tej kompozycji wystąpił Daniel Olbryski.

Krzysztof Zalewski na Pol'and'Rock Festival 2018

Na koncertach to właśnie numer „Polsko” wywołuje sporą euforię wśród publiczności. Zobaczcie, jak numer „Polsko” był przyjęty przez publiczność zgromadzoną na Pol'and'Rock Festival 2018.

Krzysztof Zalewski chociaż oscyluje wokół muzyki rockowej, to jednak nie chce być zaszufladkowany jako artysta rockowy. Na początku 2018 roku wydał krążek „Zalewski śpiewa Niemena”, co pokazuje tylko jak szerokie ma muzyczne horyzonty.

Artysta grał też m. in. w zespole Nosowskiej oraz HEY, współtworzy Muchy i Japoto, grał z Brodką oraz skomponował wraz z Budyniem piosenki do filmu „Jeż Jerzy”. Zalewski grał również jako support przed koncertem Linkin Park w 2017 i pełnił funkcję dyrektora artystycznego Męskie Granie Orkiestra i trasy Męskie Granie 2018. 

Pol'and'Rock Festival 2018

Podczas festiwalu na 4 scenach zaprezentowali się wykonawcy z Polski i ze świata m.in. Judas Priest, Gojira czy Goo Goo Dolls. Antyradio objęło patronat nad Pol'and'Rock Festival 2018 i na terenie imprezy pojawił się specjalny namiot Antyradia. Zobaczcie również, jak fani bawili się w strefie Antyradia 1. dnia festiwalu, 2. dnia festiwalu oraz 3. dnia.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Krzysztof Zalewski Pol'and'Rock Festival