Pol'and'Rock 2018: Jak wyglądał festiwal z lotu ptaka? Policja pokazała zdjęcia ze śmigłowca

Justyna Kierzkowska
08.08.2018 16:11
Pol'and'Rock 2018: Jak wyglądał festiwal z lotu ptaka? Policja pokazała zdjęcia ze śmigłowca Fot. Lubuska Policja / materiały prasowe

Lubuska policja udostępniła fotografie robione podczas imprezy w Kostrzynie nad Odrą, która odbyła się w dniach 2-4 sierpnia 2018. Jak prezentowało się imprezowe pole z góry?

Co roku do Kostrzyna nad Odrą przyjeżdżają uczestnicy z całej Polski, a także coraz częściej również z Niemiec. Jak podaje Rzeczpospolita, nadkomisarz Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji, powiedział, że w „szczytowym momencie na imprezie bawiło się 250 tysięcy festiwalowiczów”, a według oficjalnego policyjnego raportu ze zdarzeń w „wyznaczonych parkingach znajdowało się 25 tysięcy pojazdów”.

Organizatorzy podają z kolei, że na występie Nocnego Kochanka, który zagrał 3 sierpnia 2018 na Dużej Scenie, zebrało się rekordowe około 700 tysięcy osób. Zespół Arch Enemy, który tego samego dnia również wystąpił na Dużej Scenie i dziękując fanom za ten koncert wrzucił na swoim profilu na Facebooku nagranie z tego wydarzenia, podzielił się informacją, że na tym występie pojawiło się... 800 tysięcy ludzi. 

Pol'and'Rock Festival 2018 z lotu ptaka

Żeby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo na festiwalu, oprócz wolontariuszy należących do Pokojowego Patrolu, lubuska policja zorganizowała specjalną Operacji „KOSTRZYN 2018”, polegającą na: 

(...) zabezpieczeniu bezpieczeństwa mieszkańcom Kostrzyna oraz miłośnikom festiwalu Pol'And'Rock. W trwających ponad tydzień działaniach brało udział 1541 policjantów z całej Polski. 

Zobaczcie zdjęcia terenu Pol'and'Rock Festival 2018 zrobione w trakcie akcji policyjnej:

Policjanci udostępnili także nagranie ze śmigłowca, które możecie obejrzeć poniżej. Udało się Wam wypatrzeć siebie na wideo? ;)

Pol'And'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbyła się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na imprezie wystąpili m.in. Judas Priest, Gojira czy Goo Goo Dolls. Zobaczcie, jak fani bawili się w specjalnej strefie Antyradia 1. dnia festiwalu, 2. dnia festiwalu oraz 3. dnia imprezy.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.