Film "Bohemian Rhapsody" zostanie ocenzurowany. Których fragmentów biografii Queen nie zobaczą chińscy widzowie?

Sergiusz Kurczuk
28.02.2019 12:02
Bohemian Rhapsody|undefined Fot. kadr z filmu Bohemian Rhapsody

Film "Bohemian Rhapsody" trafi w końcu do chińskich kin. Biografia Freddiego Mercury'ego i zespołu Queen zostanie jednak wyświetlona w ocenzurowanej wersji.

Chińscy fani zespołu Queen musieli długo czekać na premierę filmu Bryana Singera "Bohemian Rhapsody". Muzyczna biografia Freddiego Mercury'ego i jego grupy pojawi się w Chinach dopiero w marcu 2019 roku. Nie obędzie się jednak bez pewnych drastycznych zmian względem oryginału. Jak będzie wyglądać ocenzurowana wersja "Bohemian Rhapsody"?

"Bohemian Rhapsody" w ocenzurowanej wersji

Film, w którym zawarto kilkanaście lat historii grupy Queen, stał się hitem box office nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Polsce, zostając tym samym jedną z najchętniej oglądanych biografii muzycznych. Nic dziwnego, że "Bohemian Rhapsody" zdobył wiele prestiżowych nagród filmowych, między innymi podczas rozdania Złotych Globów, BAFTA i Oscarów. Rami Malek, który wcielał się w wokalistę grupy, otrzymał statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy aktor. Te sukcesy sprawiły, że produkcja wkrótce trafi na ekrany chińskich kin.

Przeczytaj także

Jak podaje serwis The Hollywood Reporter, chińska wersja "Bohemian Rhapsody" będzie się zdecydowanie różnić od oryginału. Według cenzorów film nada się do projekcji dopiero wtedy, kiedy usunięte zostaną z niego sceny spożywania narkotyków oraz wszelkie fragmenty dosłownie ukazujące homoseksualizm Freddiego Mercury'ego. To oznacza, że biografia, krytykowana w krajach Zachodu za tuszowanie orientacji seksualnej muzyka, zostanie całkowicie pozbawiona wątków homoseksualnych. Podobnie było w przypadku malezyjskiej wersji filmu.

"Bohemian Rhapsody" - nie będzie drugej części filmu

Po światowym sukcesie "Bohemian Rhapsody" widzowie zaczęli zastanawiać się, czy kiedykolwiek powstanie kontynuacja filmu. W końcu biografia kończy się podczas Live Aid 1985, czyli na sześć lat przed śmiercią Mercury'ego. Brian May zażartował pod koniec 2018 roku, że nie wyklucza drugiej części "Bohemian Rhapsody". Temat został podchwycony przez dziennikarzy, jednak prawda jest taka, że raczej możemy zapomnieć o sequelu. Wynika to z konstrukcji "Bohemian Rhapsody" oraz faktu, że twórcy od początku mówili, że ich dzieło jest filmem kompletnym. Powstaje jednak film dokumentalny o Queen, w którym zostaną ukazane szczegóły pominięte przez Bryana Singera. Niebawem do kin wejdzie również fabularna biografia innego słynnego muzyka. Mowa o "Rocketmanie", ukazującym życie Eltona Johna.

>>Zobacz też: Czy wiesz, że... Adam Lambert zagrał w "Bohemian Rhapsody"?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.