Aktor z "Różowych lat 70." uznany za winnego dwóch gwałtów. Grozi mu nawet 30 lat więzienia

01.06.2023 11:10
Aktor z "Różowych lat 70." uznany za winnego dwóch gwałtów. Grozi mu nawet 30 lat więzienia Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Danny Masterson przebywa obecnie w areszcie, gdzie czeka na ostateczny wyrok.

Zachęcamy Was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

Aktor Danny Masterson, który znany jest m.in. z serialu "Różowe lata siedemdziesiąte", został oskarżony przez 3 kobiety o gwałt. Należały one do Kościoła Scjentologicznego i do przestępstw miało dojść w latach 2001-2003. Ostatecznie ława przysięgłych uznała aktora winnego dwóch gwałtów.

Aktor z "Różowych lat 70." uznany za winnego dwóch gwałtów. Grozi mu nawet 30 lat więzienia

Pierwsza rozprawa odbyła się w październiku 2020 i prokuratorzy podkreślali fakt, że aktor wykorzystywał swoją wysoką pozycję jako członek scjentologów, by zatuszować sprawy. Aresztowano wówczas Mastersona, ale aktor wyszedł za kaucją 3,3 miliona dolarów. 23-latka oskarżyła gwiazdę o gwałt, do którego miało dojść w 2001 roku, 28-latka twierdziła, że do przestępstwa doszło w 2003 roku, zaś inna 23-latka twierdziła, że do gwałtu doszło w grudniu 2003. W wyniku oskarżeń Masterson stracił rolę w serialu "The Ranch".

Ostatecznie ława przysięgłych uznała, że Danny Masterson jest winien 2 gwałtów, w przypadku sprawy z 2001 nie dali rady ustalić, czy rzeczywiście doszło do gwałtu - incydent dotyczy byłej partnerki aktora. Grozi mu 30 lat więzienia i do momentu, aż zostanie wydany wyrok Masterson będzie przebywać w areszcie. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie ogłoszony ostateczny wyrok.

Chrissie Carnell Bixler oskarżyła swojego byłego partnera o molestowanie, odurzenie i gwałt. Para spotykała się w latach 2001-2002. Inna kobieta złożyła oskarżenie przedstawiając się jako Jen B. w 2021 i twierdziła, że do gwałtu doszło 18 lat wcześniej, gdy przyszła do jego domu, by odebrać klucze. Wówczas aktor miał ją poczęstować drinkiem, po którym źle się poczuła. Została zgwałcona w jego sypialni, a gdy chciała się wyrwać aktor miał jej grozić bronią. Sprawa nie trafiła na policję, bo scjentolodzy ją przekonali, że zeznania źle wpłyną na jej reputację. Dopiero w 2004 zgłosiła się na policję, ale wówczas jej zeznania zostały odrzucone.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.