Hunter, D.O.A. oraz Ga-Ga/Zielone Żabki wystąpią na Jarocin Festiwal 2016

Jakub Gańko
23.02.2016 09:36
Hunter, D.O.A. oraz Ga-Ga/Zielone Żabki wystąpią na Jarocin Festiwal 2016 Fot. materiały prasowe

Kanadyjski hardcore punk, jarocińska legenda oraz thrash/heavy metalowy zespół Draka dołączyły do składu imprezy.

Hunter, D.O.A. oraz Ga-Ga/Zielone Żabki to kolejne gwiazdy Jarocin Festiwal 2016. Wcześniej organizatorzy potwierdzili udział grup Sweet Noise, Farben Lehre, Luxtorpeda, TSA, Oberschlesien, Kobranocka, Koniec Świata oraz Kabanos. Wydarzenie uświetnią też goście z zagranicy: The Prodigy oraz Slayer i Five Finger Death Punch.

Kanadyjska formacja D.O.A. powstała pod koniec lat 70. Obok Black Flag, The Germs, Negative Trend oraz Middle Class uważa się ją za fundatorów gatunku hardcore punk. Przez niespełna 40 lat grania stworzyła 18 albumów studyjnych. Ostatni z nich, „Hard Rain Falling”, ukazał się w 2015 roku.

Muzycy D.O.A. od samego początku prezentują bezkompromisowe lewicowe poglądy polityczne. Zespół chętnie zajmuje stanowisko w kwestiach dotyczących antyglobalizmu, antyrasizmu oraz wolności słowa. Siłą ekipy z Vancouver jest jednak przede wszystkim muzyka. Pierwsze dwie płyty D.O.A., „Something Better Change” oraz „Hardcore 81”, znalazły się w piątce najlepszych kanadyjskich albumów punkowych wszech czasów.

Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która po raz drugi zorganizuje festiwal, jest dumny z udziału formacji w festiwalu.

Grupa D.O.A. to prawdziwa legenda, o czym może świadczyć chociażby fakt, że inspiracji ich twórczością nie kryją takie formacje jak Red Hot Chili Peppers, Green Day, czy The Offspring. Zespół znany jest z niezwykle energetycznych występów na żywo. Jesteśmy przekonani, że ten występ zachwyci wszystkich fanów muzyki punkowej, których w Jarocinie nigdy nie brakowało.

Do grona polskich wykonawców, którzy zagrają na Jarocin Festiwal 2016, dołączył też Ga-Ga/Zielone Żabki. To energetyczne połączenie dwóch legendarnych formacji punkowych, dowodzonych przez Mirosława „Smalca” Maleca. Muzycy rozpoczynali karierę pod szyldem Nieelektryczna Grupa Muzyczna, dając akustyczne koncerty na ulicach Jarocina.

W 1988 roku artyści przesłali nagrany przez siebie utwór „Kultura” do organizatorów ówczesnej edycji festiwalu w Jarocinie. Decyzją uczestników imprezy Zielone Żabki zajęły pierwsze miejsce konkursu młodych kapel, a wspomniana piosenka stała się największym hitem zespołu. Muzyka grup Ga-Ga oraz Zielone Żabki przetrwała całe dekady, a ich teksty wciąż zaskakują aktualnością. W 2005 roku Smalec podjął decyzję o połączeniu dwóch formacji.

Julia Rzepka z jarocińskiego Spichlerza Polskiego Rocka nie kryje zadowolenia:

Ga-Ga/Zielone Żabki to piękne historie jarocińskie. Któż z nas nie zna kultowej „Kultury” Zielonych Żabek? Smalec czaruje nas już trzecią dekadę, a za chwilę rozpocznie czwartą. Pokolenia wychowują się na muzyce, bez której trudno opowiadać historię polskiej muzyki rockowej. Czekają nas cudowne emocje!

Kolejną polską gwiazdą imprezy będzie Hunter, grający thrash oraz heavy metal. Grupa powstała w 1985 roku z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Pawła „Draka” Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Zespół ma na koncie sześć zróżnicowanych stylistycznie albumów studyjnych. Ostatni z nich to „Imperium”, który ujrzał światło dzienne w 2013 roku, debiutując na 1. miejscu zestawienia OLiS.

Muzycy pracują obecnie nad akustycznym wydawnictwem, a także pewną niespodzianką, o której serwisowi Antyradio.pl opowiedział sam Drak.

Jarocin Festiwal 2016

Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2016 roku. Trzydniowe karnety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Niezbędne informacje można znaleźć w poradniku festiwalowicza.

Wybieracie się na Jarocin Festiwal 2016?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.