Jurek Owsiak odda organizację Pol'and'Rock Festival? Jest odpowiedź miasta

Aleksandra Degórska
13.08.2018 18:12
Pol'and'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock|undefined Fot. P.Dziurman/REPORTER/East News

Co władze myślą o pomyśle organizatora Pol'and'Rock Festival? Czy miasto dałoby radę zorganizować taką dużą imprezę?

Tegoroczna edycja Pol'and'Rock festival już za nami. Impreza odbyła się w dniach 2-4 sierpnia 2018 w Kostrzynie nad Odrą i według organizatorów przyciągnęła aż 700 tysięcy osób. Po zakończonym festiwalu Jurek Owsiak opublikował na swoim profilu na Facebooku wpis, w którym podziękował za kolejną edycję imprezy i podzielił się swoim pomysłem.

Otóż organizator chciałby nieco zmienić formułę festiwalu w 2019 roku. Podzielił się on swoją ideą, by oddać organizację Pol’And’Rock Festivalu w ręce Urzędu Miasta Kostrzyna nad Odrą. Co o tym pomyśle sądzą władze miasta?

Zastępca burmistrza Kostrzyna nad Odrą, Zbigniew Biedulski, w rozmowie z wp.pl wypowiedział się na temat propozycji organizatora:

Jesteśmy całkowicie zaskoczeni tym wpisem, Jurek Owsiak nie rozmawiał z nami o tym pomyśle. O wszystkim dowiedzieliśmy się z mediów, które do nas dzwonią.

Jerzy Owsiak chciałby oddać organizację Pol’And’Rock Festivalu w ręce miasta

Zbigniew Biedulski uważa, że najprawdopodobniej Jurek Owsiak napisał taki wpis, by wywołać szum w mediach. W rozmowie z wp.pl wyznał, że propozycja organizatora Pol'and'Rock jest niewykonalna:

To nie jest możliwe. Organizacja festiwalu nie wpisuje się w katalog zadań, którymi możemy się zajmować. Festiwal to jest produkt Owsiaka.

Burmistrz podkreślił, że miasto nie stać na organizację takiego dużego wydarzenia, które wynosi 1/10 budżetu Kostrzyna. Władze spotkają się jeszcze w październiku 2018 roku z WOŚP-em, by omówić organizację kolejnej edycji imprezy. Możliwe, że właśnie wtedy Jurek Owsiak opowie nieco więcej na temat swojego pomysłu. 

Pol'and'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Podczas festiwalu na 4 scenach zaprezentowali się wykonawcy z Polski i ze świata m.in. Judas Priest, Gojira czy Goo Goo Dolls. Antyradio objęło patronat nad Pol'and'Rock Festival 2018 i na terenie imprezy pojawił się specjalny namiot Antyradia. Zobaczcie również, jak fani bawili się w strefie Antyradia 1. dnia festiwalu, 2. dnia festiwalu oraz 3. dnia.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.