Pol'and'Rock 2018: Nocny Kochanek nie pobił rekordu frekwencji? Inny zespół podaje jeszcze większą liczbę

Aleksandra Degórska
08.08.2018 11:56
Pol'and'Rock Festival 2018|undefined Fot. Reporter / East News

Na występie Nocnego Kochanka pojawiło się ponoć 700 tysięcy osób. Czy rzeczywiście tak było?

Na festiwal w Kostrzynie nad Odrą zawszy przybywa duża ilość osób. W 2017 roku w policyjnym raporcie podano, że liczba uczestników wyniosła około 250 tysięcy. W 2018 roku policja zdradziła, że na imprezie również pojawiło się 250 tysięcy festiwalowiczów.

Statystykami organizatorów wynoszą natomiast 450 tysięcy. Tymczasem Jurek Owsiak na konferencji prasowej wyznał, że na koncercie Nocnego Kochanka bawiło się 700 tysięcy osób. Ilu fanów było na Pol'and'Rock Festival 2018? Trudno to jednoznacznie stwierdzić, tym bardziej, że pojawiła się kolejna informacja dotycząca liczby uczestników.

Pol'and'Rock 2018: Nocny Kochanek nie pobił rekordu frekwencji?

3 sierpnia 2018 roku Arch Enemy wystąpił na Dużej Scenie i dziękując fanom za ten koncert wrzucił na swoim profilu na Facebooku nagranie z tego wydarzenia. Co więcej podzielił się informacją, że na tym występie pojawiło się... 800 tysięcy ludzi.

Serwis Antyradio.pl postanowił skontaktować się w sprawie frekwencji na festiwalu z WOŚP-em i Jurek Owsiak odpowiedział w następujący sposób:

Tak, podajemy wg naszych szacunków 500 / 700 tys. osób. Zespołom i policji pozostawiamy ich interpretację.

Szwedzka grupa Arch Enemy nagrała 10 płyt studyjnych, a ostatni album z 2017 „Will To Power” jest promowany na właśnie trwającej trasie koncertowej, w ramach której Arch Enemy zagrał również w Gdańsku.

Pol'And'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Niektórzy jeszcze nie doszli do siebie po festiwalu. Impreza odbyła się w tym roku pod nową nazwą w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na imprezie wystąpili m.in. Judas Priest, Gojira czy Goo Goo Dolls.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.