Samael i W.A.R. wystąpili na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Kamil Kacperski
14.08.2018 14:10
Samael i W.A.R. wystąpili na Wacken Open Air 2018 [GALERIA] Fot. Romana Makówka/ Antyradio.pl

Od zakończenia WOA 2018 minął już ponad tydzień. Mimo to, kurz wciąż nie opada, a my mamy dla Was kolejne zdjęcia zrobione przez naszą specjalną wysłanniczkę. Zobaczcie, jak wyglądały koncerty Samaela i W.A.R. 

W.A.R., którego rozwinięciem jest Worship and Ritual, to projekt, w którym członkowie Samaela grają swoje pierwsze dwa albumy („Worship Him” oraz „Blood Ritual”) w oryginalnej wersji - z instrumentarium ograniczającym się jedynie do gitar, basu, perkusji i wokalu. Panowie wystąpili na Wacken Open Air 2018 w piątek 3 sierpnia 2018 roku, a obecnie przygotowują się do mini-trasy po Japonii, która rozpocznie się w listopadzie 2018 roku. 

Swój występ na niemieckim festiwalu rozpoczęli prawie równo o 20 i przez następne kilkadziesiąt minut młócili bez litości, pokazując, że stary black metal wciąż jest w formie i potrafi zjednywać sobie nowych słuchaczy. Zobaczcie jak W.A.R. prezentował się na scenie Wacken Open Air 2018:

Samael na Wacken 2018

Dzień później na tym samym festiwalu ponownie pojawił się Vorphalack i spółka. Tym razem wystąpili jednak pod znaną nazwą Samael. Zespół powstał w 1988 roku i od tamtego czasu nagrał 11 albumów studyjnych. Ich dotychczasową dyskografię zamyka wydany w 2017 roku album pt. „Hegemony”. Polskim akcentem w działalności zespołu może być to, że Samael kilkukrotnie współpracował z Waldemarem Sorychtą, znanym producentem ciężkiej muzyki. 

Samael wystąpił na scenie W.E.T. w sobotę, chwilę po 23. Zespół został bardzo ciepło przyjęty i widać było, że zarówno panowie z Samaela, jak i publiczność, bawili się świetnie. Z resztą zobaczcie sami:

Wacken Open Air 2018 – fotorelacje Antyradio.pl

Wacken Open Air to jeden z największych festiwali metalowych na świecie. W tym roku w dniach 2-4 sierpnia 2018 odbyła się 29. edycja imprezy. Mamy dla Was relacje foto z koncertów m.in. Cannibal Corpse, Sepultury, Udo Dirkschneidera, Children Of Bodom, Behemotha, Sepultury, Fisha i Epiki.

Wacken Open Air 2019 - kto zagra?

Kolejna, 30. edycja Wacken Open Air odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019. Już teraz wiadomo, że zagrają Sabaton, Demons & Wizards, Airbourne, Within Temptation, Krokus, Dark Funeral, Avatar, Meshuggah, Rose Tattoo, Powerwolf, Parkway Drive.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.