Clown: Slipknot wyda swoje „The Wall”

Robert Skowronski
02.07.2015 08:06
Clown: Slipknot wyda swoje „The Wall” Fot. Photoshot/REPORTER/East News

Choć na nowy album grupy poczekamy jeszcze kilka lat, to gdy się już w końcu ukaże ma on wynieść zespół na zupełnie nowy poziom. W głowie bębniarza kapeli zrodziła się zupełnie przełomowa wizja.

Corey Taylor zapowiedział, że kolejny krążek Slipknot nie ujrzy światła dziennego zbyt szybko, zwłaszcza, że sam wokalista wraca do współpracy ze Stone Sour. Jim Root uważał za to, że muzycy muszą czym prędzej wejść do studia, bo inaczej może to być równoznaczne z ich wydawniczą śmiercią.

Trzecim punktem spojrzenia staje się Clown, który najwidoczniej już zaczął myśleć poważnie o następcy „.5: The Gray Chapter”. Zapragnął, aby Slipknot nagrał w przyszłości dwupłytowy concept album:

Byłem u Jima Roota i powiedziałem mu, że musimy napisać artystyczną płytę. Nasze „The Wall” albo „Sgt. Pepper's...”. Mamy tyle wydawnictw w naszej dyskografii. Nagraliśmy pięć krążków. Byłbym zachwycony, gdybyśmy zrobili podwójny album - konceptualny i może do tego film. To by było coś, co inni już dokonali przed nami, ale podeszlibyśmy do tego własną drogą, to by była nasza interpretacja. Niech nikt nie zrozumie mnie źle, dalej robilibyśmy swoje, to wciąż byłby Slipknot.

Niedawno Clown wspominał, że jego zdaniem nowa płyta powinna ukazać się ok. 2017 roku. To co mówi teraz o kolejnym krążku, potwierdzałoby tylko jego wcześniejsze zapewnienia:

Premiera wydarzy się szybciej niż później. Patrzenie na wyczekujących na to ludzi wprawie mnie w stan ekscytacji.

Na dany moment musi nam wystarczyć ostatnie dokonanie Slipknot z takimi utworami, jak „Killpop” czy „The Devil in I” oraz wspomnienie koncertu w Polsce na Impact Festival 2015 w Łodzi.

Jak Wam się podoba pomysł podwójnej płyty Slipknota?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.