Czy Angus Young wybierze się na emeryturę?

Aleksandra Degórska
02.08.2016 10:10
Czy Angus Young wybierze się na emeryturę? Fot. LFI / Photoshot / Reporter / East News

Fani kapeli często zastanawiają się, co dalej z zespołem, w którym co rusz ktoś odchodzi. Co o tym wszystkim sądzi gitarzysta AC/DC?

Czy to nadal AC/DC? Zastanawia się nad tym Phil Rudd, jak również wiele innych osób, które śledzą bacznie losy zespołu. Z powodu zdrowotnych problemów Brian Johnson musiał zrezygnować z koncertowania wraz z AC/DC. Kapela znalazła zastępstwo w osobie Axla Rose'a.

Czy Johnson wróci do szeregów formacji, a może AC/DC zdecyduje się na stałą współpracę z wokalistą Guns N' Roses? Chris Slade w jednym z wywiadów stwierdził, że Angus Young nie rozważa emerytury i zespół jest zadowolony z obecnej konfiguracji personalnej.

Jednak wydaje się, że skład zespołu powoli się rozpada, bo również Cliff Williams postanowił po odbyciu trasy koncertowej wybrać się na emeryturę. Co zatem dalej z AC/DC?

Angus zapytany o to, czy decyzja Williamsa była poniekąd związana z odejściem Briana, stwierdził, że nie byli zaskoczeni tym oświadczeniem:

Cliff dał nam o tym znać jeszcze przed rozpoczęciem trasy, że będzie to jego ostatnie tournée. Oprócz mnie, Cliff był w zespole najdłużej, bo od 1977 roku. Cliff i Brian są w tym samym przedziale wiekowym. Lubią wychodzić, wpadają do pubów, mają więź.

Czy ta sytuacja spowodowała, że również gitarzysta zaczął myśleć o emeryturze? Jak potoczą się losy AC/DC? Angus jak na razie jest bardzo niezdecydowany:

W tym sensie, nie wiem. Byliśmy zobowiązani, żeby skończyć trasę. Kto wie, jak będę się czuć po tym wszystkim? Gdy się na coś decydujesz mówisz: „Zrobię to i to”, dobrze jest, gdy pod koniec stwierdzasz, że zrobiłeś wszystko to, co obiecałeś.

Young, gdy już raz w coś się zaangażuje, to nie zamierza z tego się wycofywać. Również postrzega koncertowanie jako jego pracę, z której się utrzymuje, dlatego zapewne decyzja o emeryturze może wydawać się trudna:

Takie zawsze było założenie szczególnie, gdy byliśmy młodsi - ja, Malcolm, Bon. Musisz się pojawić i być na czas. Grało się popołudniu w pubie, później wieczorem. Wchodzisz w nawyk: „Jeżeli nie będziemy grać, nie będziemy jeść”.

Patrząc również na rankingi najlepiej zarabiających gwiazd, chociażby stworzonej przez „Forbesa”, AC/DC nieźle sobie radzi, bowiem kapela zajęła 17. miejsce z wynikiem 67,5 mln dolarów. 

Mimo powodzenia w kwestiach finansowych, nie można o tym powiedzieć o składzie kapeli. W 2014 roku formację opuścił Malcolm Young z powodu udaru mózgu, który doprowadził do demencji. Natomiast Phil Rudd miał kłopoty natury prawnej. Czas zatem pokaże, jak dalej potoczą się losy AC/DC.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.