Fan oskarżył Steel Panther o bycie "mizoginistycznymi ćwokami". Satchel odpowiedział: masz małego siusiaka

Kamil Kacperski
07.12.2018 13:34
Steel Panther |undefined Fot. Retna/Avalon/REPORTER

Pewien fan zespołu stwierdził, że Steel Panther powinni przyznać się, że w głębi duszy są po prostu seksistami, a swoje prawdziwe poglądy ukrywają po prostu pod płaszczem ironii. Jego wypowiedź nie spodobała się gitarzyście formacji. 

Wszystko zaczęło się od tego, że słuchacz metalu o imieniu Matt wyraził swoją opinię dotyczącą zespołu Steel Panther. Zespół słynie ze swoich hiperseksualnych i skrajnie obrzydliwych tekstów, które połączone są z naprawdę dobrą glam metalową muzyką. Taka konwencja przyniosła formacji międzynarodową sławę. Jednak wspomnianemu fanowi "seksizm" Steel Panther już się przejadł.

Matt bowiem stwierdził, że pod grubym płaszczem ironii kryją się głęboko zakorzenione poglądy seksistowskie. Mężczyzna zaproponował w tweecie, żeby członkowie Steel Panther w końcu przyznali się, kim tak naprawdę są:

Uwielbiam ich glam metalowe brzmienie, ale członkowie Steel Panther powinni przestać udawać, że są ironiczni i przyznać się do swojego mizoginizmu. 

Steel Panther kontra fan

To był dopiero początek długiej tyrady Matta, który następnie zaczął krytykować osoby broniące Steel Panther, a potem... porównał zespół do sieci amerykańskich fast-foodów Chick-fil-A:

Mój Boże, co za dziwna sprawa - dupki próbują używać seksistowskich, rasistowskich i homofobicznych wyzwisk po to, by bronić zespołu, który jest rzekomo "parodią". Widzę tych ludzi, którzy nazywają mnie gejem (nie do końca, może trochę bi), twierdzą, że głosowałem na Hillary (jestem z tego dumny) i traktują to jako obelgę. 

Może powinni po prostu popatrzeć na swoją muzykę i przyznać przed sobą kim są - mizoginistycznymi ch*jkami. Albo jakoś podziękować fanom, którzy biorą ich na poważnie.

Naprawdę, Steel Panther to Chick-fil-A wśród zespołów. Chick-fil-A nie chce być znany jako antygejowski. Nie chcecie być nazywani mizoginami? To przestańcie pisać kawałki, w których uprzedmiotowiacie kobiety!

Na zarzuty ze strony słuchacza odpowiedział gitarzysta Steel Panther, Satchel. Mężczyzna nie przebierał w słowach i odpowiedział mu krótko:

Matt, przestań udawać, że nie masz małego penisa i nie mieszkasz w małym pokoiku z 14 kotami. 

Steel Panther znów oskarżeni o seksizm

To nie pierwszy raz, gdy Satchel i Steel Panther znaleźli się w ogniu krytyki -  wcześniej w 2018 roku do sprzedaży trafił efekt gitarowy nazwany Pussy Melter 3000. Sprzęt został określony "seksistowskim" i po wielu głosach protestu szefostwo firmy postanowiło wycofać efekt ze sprzedaży. Jednak już kilka tygodni później Pussy Melter powrócił do sprzedaży.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.