Jak brzmi 50 twarzy „Ace of Spades”?

Jakub Gańko
11.01.2017 13:40
Jak brzmi 50 twarzy „Ace of Spades”? Fot. kadr z wideo

Najbardziej rozpoznawalny kawałek Motorhead doczekał się ostatecznego coveru zmontowanego z 50 wykonań tego szlagieru.

Nie ma chyba wątpliwości, który numer Lemmy'ego i spółki jest najbardziej znany. Choć w przepastnej dyskografii Motorhead nie brakuje fantastycznych kompozycji, to właśnie ten motoryczny riff i złowieszcza historia z figurami karcianymi w tle najwyraźniej odcisnęła swoje piętno na historii rocka i metalu.

Choć nawet sam Corey Taylor przekonywał, że „Ace of Spades” to zaledwie wierzchołek góry lodowej i warto zagłębić się w pozostałą twórczość kapeli, nawet inne zespoły najczęściej biorą na warsztat właśnie ten utwór. Coverów przeboju Motorhead nagrano doprawdy niezliczone ilości.

Pojawiło się ich jeszcze więcej po śmierci Lemmy'ego Kilmistera, kiedy inni muzycy zaczęli prześcigać się w pomysłach na uczczenie pamięci swojego idola. Na podobny pomysł wpadł zresztą YouTuber z kanału TheAxlErmin. Choć sam nie nagrał żadnego coveru, pokusił się o zmontowanie nagrań innych.

I tak powstało wideo zatytułowane „50 Shades of Ace of Spades” - czyli trzymając się polskiego przekładu bestsellera E.L. James: „50 twarzy Ace of Spades” (niestety, gubimy w ten sposób uroczy rym). Jest tu zarówno interpretacja z udziałem samego Slasha, jak i fanowskie przeróbki z GTA V, YouTube'owe covery czy wykonanie orkiestry dętej.

Zobaczcie sami:

Podobnych kompilacji coverów doczekały się już wcześniej niemniej zasłużone szlagiery. Mogliśmy już posłuchać ostatecznych interpretacji m.in. „Bohemian Rhapsody” Queen, „Smells Like Teen Spirit” Nirvany czy „Welcome to the Jungle” Guns N' Roses.

Jak Wam się podoba „50 twarzy Ace of Spades”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.