Jak brzmi System of a Down w wersji jazzowej?

Aleksandra Degórska
31.08.2017 12:14
Jak brzmi System of a Down w wersji jazzowej? Fot. kadr z wideo

Taki cover prezentuje się bardzo elegancko... bo kto powiedział, że metalowe kawałki nie mogą brzmieć dostojnie i szlachetnie.

Gdzie się podziały tamte prywatki? Niektórzy naprawdę tęsknią za eleganckimi czasami, gdy panie wychodząc na randkę szykowały się kilka godzin kręcąc włosy i zakładając eleganckie sukienki. Jazzowe i swingowe imprezy były na porządku dziennym.

Elegancko, z klasą i na poziomie. Ten klimat próbuje odtworzyć Robyn Adele Anderson, która wykonuje swingujące covery słynnych utworów, które z takim światem mają mało wspólnego. Przecież System of a Down to zupełnie inny klimat - metal, darcie się do mikrofonu, agresywne dźwięki i dużo szalonej energii.

Teraz wyobraźcie sobie, że elegancka kobieta chwyta za mikrofon i wykonuje „Chop Suey” w jazzowej stylizacji. Trudno w to uwierzyć, ale ten kawałek naprawdę sprawdza się w takim wydaniu.

Mistrzami tego typu coverów jest również Postmodern Jukebox - stale rosnący kolektyw, który aktualnie liczy 70-ciu zmieniających się członków. Przez ostatnie lata osiągnęli prawie 500 mln odsłon na YouTube oraz 2 miliony subskrybentów. Zespół ma na swoim koncie eleganckie wersje utworów Nine Inch Nails, Gorillaz, Metallica, Radiohead, Aerosmith czy Oasis.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.