Jak brzmi „The Trooper” z uwerturą Rossiniego w wykonaniu 2Cellos?

Aleksandra Degórska
01.02.2017 14:24
Jak brzmi „The Trooper” z uwerturą Rossiniego w wykonaniu 2Cellos? Fot. kadr z wideo; Caryca Pejnta

Muzyka klasyczna i heavymetal? To jest możliwe i udowodnił to słynny duet zwariowanych wiolonczelistów!

Tych wiolonczelistów chyba nie trzeba przedstawiać. Chorwacki duet zdobył serca słuchaczy, bo zaprezentował rockowy, popowy oraz klasyczny repertuar w zupełnie innej odsłonie. Wiolonczele mogą idealnie zastąpić gitary, co już 2Cellos udowodnił nieraz. Wystarczy wspomnieć o coverach Queen, Led Zeppelin czy The Prodigy. Jeżeli myśleliście, że utwory takich kapel brzmią nudno w wykonaniu wiolonczelistów to się mocno mylicie - Ci muzycy potrafią dać nieźle czadu na scenie.

Co więcej błyskotliwie łączą rocka z muzyką klasyczną, co zaprezentowali przy okazji utworu „Whole Lotta Love” łącząc go z kompozycją Ludwiga van Beethovena. Na tym jednak artyści nie poprzestali, bowiem podczas koncertu z okazji 5-lecia na amfiteatrze w Weronie wykonali cover Iron Maiden przeplatając „The Trooper” z kompozycją Gioachino Rossiniego.

Nie wierzycie? Sam Bruce Dickinson z kumplami z kapeli zdziwiłby się, że oba utwory całkiem nieźle do siebie pasują:

Muzycy zaczęli od uwertury, by nagle wpleść słynny utwór Iron Maiden. Ten ciekawy pomysł przypadł do gustu publiczności, która oczywiście od razu poznała utwór brytyjskiego zespołu.

Polscy fani duetu będą mogli zobaczyć 2Cellos już niebawem, bo muzycy zagrają w Warszawie 20 listopada 2017 roku. Bilety na to wydarzenie kosztują 210, 225, 285 oraz 325 złotych.

Jeżeli zaś chodzi o „The Trooper” to ten kawałek można zagrać nie tylko na wiolonczeli - jedna z fanek odegrała ten kawałek na akordeonie, zaś Harp Twins, jak wskazuje sam pseudonim bliźniaczek, sięgnęły po harfy. Zerknijcie również na nasze zestawienie różnych interpretacji „The Trooper” - jest w czym wybierać.

Jak oceniacie cover Iron Maiden w wykonaniu 2Cellos?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.