Jak brzmi cover „Africa” Toto w wersji black metalowej?

Olga Konarzycka
08.08.2018 15:50
Africa|undefined Fot. kadr z wideo Woods of Trees „Toto - Africa BLACK METAL”

Kolejna odsłona wielkiego przeboju grupy Toto. Na Youtube „Africa” pojawiła się w wersji black metalowej. Zobaczcie nagranie.

Wielki przebój Toto z lat 80. wciąż zdaje się przeżywać drugą młodość. Od czasu kiedy utwór stał się internetowym memem, w sieci nieustannie pojawiają się coraz to nowe zaskakujące covery piosenki. Utwór cieszy się na tyle dużą popularnością, że ostatnio jedna z restauracji Burger King puszczała go swoim klientom przez cały dzień. Czy jednak wyobrażaliście sobie kiedyś jak ta spokojna piosenka może brzmieć w wersji black metalowej? Zobaczcie nagranie i oceńcie sami.

„Africa” Toto w wersji black metalowej

Youtuber z kanału Woods Of Trees zdecydował się przedstawić wielki przebój Toto w nieco ostrzejszej wersji. Zamiast lekkiej stonowanej melodii i spokojnego głosu klawiszowca grupy Davida Paicha możemy więc posłuchać mocnych gitarowym riffów i donośnego growlu. Chyba najciekawszym elementem tego coveru jest towarzyszący mu wideoklip - widzimy na nim wokalistę o długich, czarnych włosach w charakterystycznym makijażu. Żeby jednak nie było zbyt mrocznie, w tle przewijają się rozmaite ilustracje - od widoków kojarzących się z tytułową Afryką po całą masę latających po ekranie różowych serduszek. Zresztą, zobaczcie sami.

Autor dość nietypowego nagrania postanowił zmienić niektóre fragmenty oryginalnego tekstu Davida Paicha. I tak zamiast słynnego już „I bless the rains down in Africa” powstało „I bless the rains down in Scandinavia”. W utworze pojawiają się również odniesienie do black metalowej grupy Bathory.

Najciekawsze covery Toto „Africa”

I tak mogliśmy już posłuchać „Afriki” zagranej na dziecięcym pianinie, gumowych kurczakach, czy alarmie samochodowym.Wśród wielu wykonań utworu Toto możemy znaleźć również polskie akcenty. Pewien mężczyzna postanowił nagrać go za pomocą 64 stacji dyskietek. Niedawno na Youtube zadebiutowało również dość osobliwe wykonanie przeboju Toto, bardzo dosłownie przetłumaczone na język polski.

Jednym z najpopularniejszych coverów „Africa” wciąż pozostaje jednak wersja grupy Weezer, która w czerwcu 2018 roku szturmem podbiła listy przebojów.

A wam które wykonanie piosenki Toto najbardziej przypadło do gustu?

 

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.