Koncert pamięci Chestera Benningtona będzie transmitowany. Gdzie i kiedy można go obejrzeć?

Maciej Koprowicz
23.10.2017 11:38
Koncert pamięci Chestera Benningtona będzie transmitowany. Gdzie i kiedy można go obejrzeć? Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Linkin Park zagra po raz pierwszy od tragicznej śmierci lidera. Na scenie do zespołu dołączą inni znani wykonawcy rockowi.

Fani Linkin Park wciąż nie mogą otrząsnąć się po samobójstwie Chestera Benningtona. Wokalista zespołu odebrał sobie życie 20 lipca 2017 roku. Od tego czasu pozostali muzycy grupy z Los Angeles nie występowali na scenie.

23 sierpnia 2017 zespół ogłosił, że upamiętni zmarłego kolegę wyjątkowym muzycznym wydarzeniem. Zapowiedział specjalny koncert pamięci Chestera w Los Angeles. Przy tej okazji Linkin Park zagra po raz pierwszy od 6 lipca 2017. Zapowiedziano też, że na koncercie swój hołd dla wokalisty złożą gwiazdy rocka, rapu i hip-hopu.

Wydarzenie  pod hasłem „Linkin Park And Friends Celebrate Life In Honor Of Chester Bennington” odbędzie się w Hollywood Bowl 27 października 2017. Wystąpią m.in. M. Shadows i Synyster Gates z Avenged Sevenfold, Jonathan Davis z Korna, Daron Malakian, Shavo Odadjian i John Dolmayan z System of a Down oraz muzycy Blink-182 i Bring Me The Horizon.

Linkin Park zdobył ogromne grono fanów na całym świecie, którzy po śmierci Benningtona na różne sposoby okazywali swoją miłość do zmarłego artysty. Zespół postanowił umożliwić każdemu wirtualne uczestnictwo w tym wyjątkowym koncercie. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na oficjalnym kanale YouTube zespołu Linkin Park od 4:45 w nocy z 27 na 28 października 2017 polskiego czasu (w USA będzie to 19:45).

Dochód z koncertu ku czci Chestera zostanie przeznaczony na rzecz fundacji Linkin Park, Music For Relief, która pomaga ofiarom katastrof naturalnych.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.