Metallica udostępniła utwór „Atlas, Rise!”

Maciej Daszuta
31.10.2016 20:13
Metallica udostępniła utwór „Atlas, Rise!” Fot. Jeff Yeager / Metallica.com

Choć do premiery „Hardwired... To Self-Destruct” zostało niewiele czasu Metallica nie zwalnia tempa i dzieli się z fanami kolejnym utworem. Na Halloween zaplanowano premierę utworu „Atlas, Rise!”.

Lars Ulrich nie znika ostatnio z łamów prasy - jeśli nie mówi akurat o swoim zadowoleniu ze wspólnego projektu z Lou Reedem, tłumaczy się z przesunięcia premiery remasterowanej wersji „Master of Puppets”. To ostatnie akurat nie dziwi - być może ktoś z managementu kapeli wpadł na pomysł przeprowadzenia ankiety wśród fanów i okazało się, że nikt nie potrzebuje tej płyty w nowym brzmieniu.

Po publikacji teledysku do pierwszego singla promującego, tytułowego utworu „Hardwired i pokazaniu procesu nagrywania tego kawałka, Metallica udostępniła kolejne wideo, tym razem do kawałka „Moth into Flame”. Zaprezentowała też materiał ze studia dokumentujący nagrywanie drugiego utworu, który doczekał się klipu.

Tym razem Metallica ma dla słuchaczy jednak zupełnie świeży kąsek i prezentuje w nowym utworze energiczny thrash nawiązujący do wcześniejszych dokonań zespołu. Najnowsza płyta ojców chrzestnych thrash metalu ukaże się 18 listopada 2016 roku.

Premierowy odsłuch jeszcze ciepłego „Atlas, Rise!” znajdziecie poniżej:

Metallica udostępniła utwór także w serwisie Spotify.

Kapela z San Francisco postanowiła nie zaskakiwać swoich fanów udostępnieniem nowego kawałka i 24 października 2016 roku uruchomiła na oficjalnej stronie odliczanie do premierowego odsłuchu nowego utworu, który zgodnie z planem nastąpił w Halloween.

Aby usłyszeć „Atlas, Rise! nieco wcześniej, można było postarać się o darmową limitowaną maskę halloweenową z motywami z nadchodzącej płyty Metalliki. W Polsce można było je pozyskać w czterech sklepach. W środku każdej z masek fani znaleźli specjalny kod dostępu, który umożliwiał im poznanie najnowszego kawałka zespołu na 30 minut przed resztą świata.

Niestety Metallica zapowiada, że to ostatni kawałek promujący nadchodzący krążek i choć możemy spodziewać się wkrótce teledysku, na więcej piosenek z „Hardwired... To Self-Destructmusimy zaczekać do premiery albumu.

Który z udostępnionych do tej pory przez Metallikę kawałków z nowej płyty podoba się Wam najbardziej?

Maciej Daszuta Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.