Top 10: Słynni muzycy i ich cameo w popularnych serialach

Maciej Koprowicz
29.08.2018 16:40
Top 10: Słynni muzycy i ich cameo w popularnych serialach Fot. kadr z wideo

Wszyscy kochają seriale, a gwiazdy rocka nie są wyjątkiem. Przypominamy najciekawsze i najbardziej zaskakujące gościnne występy muzyków w serialach telewizyjnych.

Nie od dziś wiadomo, że światy filmu i muzyki wcale nie są tak od siebie odlegle. Niejeden słynny aktor z powodzeniem łączy karierę na planie i na muzycznej scenie  - wymieńmy chociażby Jareda Leto z 30 Seconds To Mars, Johnny’ego Deppa z Hollywood Vampires i Ryana Goslinga z Dead Man’s Bones.

Z kolei muzycy chętnie grają w filmach. Do historii kina przeszły główne role Micka Jaggera („Kreacja”), Davida Bowiego (m.in. „Labirynt”) czy Phila Collinsa („Phil oszust Collins”), a naprawdę wiele gwiazd muzyki wystąpiło w filmach na zasadzie cameo, czyli małej, ale pamiętnej gościnnej roli. Wśród nich byli m.in. Keith Richards i Paul McCartney w filmach z serii „Piraci z Karaibów” czy Flea w drugiej i trzeciej części „Powrotu do przyszłości”.

Cameo gwiazd rocka w serialach

Muzyków chętnie angażują również twórcy seriali. Ich występy często są jedynie easter eggiem, mrugnięciem okiem pod adresem fanów, ale bywa też, że ich postacie mają znaczący wpływ na fabułę. Najczęściej gwiazdy muzyki grają w serialach samych siebie, których spotykają główni bohaterowie serialu.

Wybraliśmy dla Was 10 ciekawych, zaskakujących i niecodziennych cameo gwiazd muzyki w popularnych serialach.

10. Dave Grohl (Nirvana, Foo Fighters) – „Z archiwum X”

Trzeba przyznać, że Dave akurat się nie nagrał w „The X Files”. Jego gościnny występ w odcinku „Popychacz” („Pusher”, S3E66) trwał zaledwie kilka sekund - to ten gość w zielonej kurtce.

9. Prince – „Jess i chłopaki”

Purpurowy Książę Popu pojawił się gościnnie w serialu komediowym „Jess i chłopaki” („New Girl”). Jego występ można obejrzeć w odcinku 14 sezonu trzeciego – artysta oczywiście zaśpiewał, a na scenie partnerowała mu tytułowa Jess, czyli Zooey Deschanel.

8. Sonic Youth – „Plotkara”

Widok jednego z najsłynniejszych zespołów w historii rocka alternatywnego w popularnym serialu może zaskakiwać. Sonic Youth wystąpili w odcinku „Plotkary” („The Gossip Girl”) zatytułowanym „Rufus Getting Married” (S3E5), w którym zagrali akustyczną wersję piosenki „Starpower” z albumu „Evol”. Kilka słów na ekranie powiedziała również basistka wokalistka grupy, Kim Gordon.

7. Stevie Nicks (Fleetwood Mac) – „American Horror Story”

Wokalistka kilkukrotnie pojawiła się w antologii „American Horror Story”. 10. odcinek 3. sezonu otrzymał nawet tytuł „The Magical Delights Of Stevie Nicks” – Stevie zagrała samą siebie, a fabuła epizodu nawiązywała do jej rzeczywistej fascynacji ruchem wicca oraz piosenki Fleetwood Mac, „Seven Wonders”.

6. Boy George (Culture Club) – „Drużyna A”

Słynny androgeniczny wokalista nowofalowego Culture Club pojawił się w jednym z najbardziej ikonicznych seriali lat 80. Zagrał samego siebie w 16. odcinku sezonu 4.

5. Sigur Rós – „Gra o tron”

Muzycy islandzkiego zespołu wystąpili w rolach minstreli na weselu Joffreya Baratheona w odcinku „The Lion and the Rose” (S4E2). Nie byli jedynymi znanymi muzykami, których mogliśmy oglądać w serialu na podstawie prozy George‘a R.R. Martina – rolę barda otrzymał także Ed Sheeran, a członkowie Mastodona wystąpili jako Biali Wędrowcy, lecz niełatwo było ich wypatrzyć w armii nieumarłych.

4. David Bowie – „Statyści”

Starman wystąpił w odcinku brytyjskiego sitcomu „Statyści” („Extras”), zatytułowanym – oczywiście – „David Bowie” (S2E2). Zagrał samego siebie – główny bohater serialu, aktor-nieudacznik Andy Millman spotkał go w uczęszczanym przez celebrytów pubie.

3. Bob Dylan – „Dharma i Greg”

Pamiętacie jeszcze sitcom z lat 90. o Dharmie i Gregu? W 4. odcinku 3. sezonu wystąpił sam Bob Dylan! Późniejszy noblista zagrał z tytułową bohaterką, która w odcinku zatytułowanym „Play, Lady, Play” (gra słów z przebojem Dylana, „Lay Lady Lay”) uczyła się gry na perkusji.

2. Marilyn Manson – „Californication”

Król szok-rocka pojawił się w siódmym epizodzie siódmego sezonu „Californication”, zatytułowanym „The Dope Show” (i tym razem tytuł zainspirowany utworem gościa). Brian Warner zagrał samego siebie, czyli Marilyna Mansona, który kumpluje się z jednym z bohaterów, Atticusem.

1. Eddie Van Halen (Van Halen) – „Dwóch i pół”

Wirtuoz sześciu strun wystąpił w 1. odcinku 7. sezonu sitcomu z Charliem Sheenem w roli głównej. Charlie zostaje pognany za potrzebą do toalety, z której ku jego zdumieniu wychodzi… Eddie z gitarą. Grana przez Sheena postać pyta gitarzystę, dlaczego chodzi do kibelka z instrumentem, na co ten odpowiada: „Nigdy nie wiadomo, gdzie może najść cię inspiracja”, po czym wykonuje popisowe solo.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.