Vinnie Paul od dawna wiedział, jaki album powinien być zagrany na jego pogrzebie

Aleksandra Degórska
26.06.2018 12:05
Vinnie Paul|undefined Fot. kadr z wideo

Kilka lat temu Vinnie Paul wyznał w wywiadzie, który album uważa za jeden z lepszych i dlaczego chciałby, żeby właśnie ten krążek wybrzmiał na jego pogrzebie.

Perkusista znany z grup Pantera i Hellyeah zmarł niespodziewanie 22 czerwca 2018 roku w wieku 54 lat. Prawdopodobnie przyczyną jego śmierci był zawał serca. Ciało muzyka spoczną w Teksasie obok jego matki oraz brata Dimebaga Darella.

Wielu muzyków oraz fanów jest pogrążonych w żałobie i co rusz pojawiają się kolejne ciekawostki z jego życia - m.in. to, jaka muzyka miałaby pojawić się na jego pogrzebie. Wyznał to w 2016 roku w wywiadzie dla Metal Hammera opowiadając o płytach, które zmieniły jego życie.

Vinnie Paul: jaka płyta miała być zagrana na jego pogrzebie?

Perkusista zdradził wówczas, że to właśnie krążek „Appetite for Destruction” powinien wybrzmieć na jego pogrzebie:

Chciałbym wybrać jakiś album, który wiązałby się z naprawdę dobrymi czasami - jak je*any Guns N' Roses. Chciałbym, żeby ludzie cieszyli się z tego, co osiągnęliśmy i że mieliśmy cudowne życia. Nie chciałbym, żeby mój pogrzeb był smutny i sentymentalny. Zagrałbym cały krążek, ale same „Paradise City” i „Welcome to the Jungle” zapewniłyby pozytywną atmosferę.

W tym samym wywiadzie przyznał, że chciałby zostać zapamiętany ze względu na 5. album Pantery „Cowboys from Hell”:

Wszystkie nasze albumy są świetne i jestem dumny, że mogłem brać udział w ich nagrywaniu. Lecz sądzę, że tym jednym, którego ludzie nigdy nie zapomną, jest „Cowboys from Hell”. Każdy fan zna ten kawałek. Do naszego zdjęcia przy barze fotografowali nas z osobna i dopiero potem wklejali. Jeśli się przyjrzycie, zauważycie, że Dime'owi ucięli główkę gitary.

Od 2006 roku Vinnie Paul udzielał się w supergrupie Hellyeah. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy zespół będzie kontynuował działalność bez perkusisty. Wielu fanów liczyło również na to, że reaktywuje się w końcu Pantera, ale w obecnej sytuacji wydaje się to być niemożliwe.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.