Wokalista Cannibal Corpse: Powstrzymajcie się przed pochopnym osądzaniem Decapitated

Maciej Koprowicz
23.11.2017 15:53
Wokalista Cannibal Corpse: Powstrzymajcie się przed pochopnym osądzaniem Decapitated Fot. kadr z wideo/Romana Makówka/Antyradio.pl

George „Corpsegrinder” Fisher zaapelował, by z osądami na temat oskarżonych o gwałt muzyków Decapitated poczekać na pełne wyjaśnienie sprawy.

Muzycy polskiej grupy deathmetalowej Decapitated zostali aresztowani 8 września 2017 po koncercie w Santa Ana w Kalifornii. Podejrzani byli o porwanie kobiety po koncercie w Spokane w stanie Waszyngton 31 sierpnia 2017. Później okazało się, że czterej członkowie zespołu zostali oskarżeni o dokonanie na niej zbiorowego gwałtu w zespołowym busie. Ich rozprawy odbyły się 13 i 20 października 2017. Muzykom grozi od 75 do 92 miesięcy więzienia. Nie przyznają się do postawionych zarzutów.

Sprawa Decapitated wywołała żywą dyskusję nie tylko w środowisku metalowym. Choć amerykański sąd nie wydał jeszcze żadnego wyroku, to wielu obserwatorów zdążyło potępić członków polskiego zespołu i napiętnować ich jako gwałcicieli.

O rozsądek w ferowaniu przedwczesnych wyroków zaapelował jeden z najsłynniejszych kolegów Decapitated z branży, wokalista Cannibal Corpse. George Fisher w programie „The Jasta Show” poproszony został o skomentowanie afery z udziałem Polaków.

Trzeba poczekać i się przekonać. Nie mogę komentować. Nie znam ich tak dobrze.

Gwałt to poważne oskarżenie, to poważna zbrodnia – ohydna zbrodnia. Wiem, że to brzmi dziwnie z moich ust, biorąc pod uwagę, jak wyglądają tytuły naszych utworów… Ale mam dwie córki, i gdybyście zrobili im coś złego, marny wasz los.

Po tym, co zostało powiedziane nie wiem, co jest prawdą. Ale musicie wziąć pod uwagę także słowa tej dziewczyny. Jeśli to się naprawdę stało, okej, wtedy możecie „rzucić w ich stronę kamień”. Jeśli nie, wtedy rzućcie kamieniem w ludzi, którzy ich fałszywie oskarżali. Tak to widzę. Ale po prostu czekajcie i zobaczcie, co się wydarzy, zanim zaczniecie ich osądzać.

Corpsegrinder zaprzecza, że broni Decapitated po znajomości.

Nie znam ich tak dobrze. Gdyby to był inny zespół, nadal chciałbym poznać fakty. Musimy wiedzieć, co się naprawdę stało. Kto wie, co się teraz wydarzy. Nie chcę mówić za dużo, bo to by wyglądało, jakbym trzymał stronę zespołu, podczas gdy zaangażowane są dwie strony. Ludzie kłamią, a ktoś tutaj kłamie. Nie wiem, kto.

Członkowie Decapitated to nie jedyni znani muzycy, oskarżeni w ostatnich tygodniach o dokonanie gwałtu. Takie zarzuty stawia Alice Glass swojemu byłemu koledze z Crystal Castles, Ethanowi Kathowi oraz Jessicka Adams z zespołu Jack Off Jill byłemu partnerowi, Jeordiemu White’owi, znanemu z Marilyn Manson.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.