Darth Vader miał jedną słabość. Wiemy, co to jest

16.03.2020 13:45
Darth Vader|undefined Fot. byline/East News

W drugim numerze komiksu "Star Wars: Darth Vader" zdradzono, jaką słabość miał słynny Lord Sith, wzbudzający grozę w całej galaktyce.

Nie ma chyba postaci w kinematografii, która budzi większy posłuch i grozę niż Darth Vader. Główny antagonista oryginalnych "Gwiezdnych Wojen" przez lata obrósł kultem wiernych fanów. Z tego powodu powstały prequele sagi, w których Anakin Skywalker pełnił ważną rolę. Ten sam powód przyświeca też kolejnym twórcom komiksowym, którzy wypełniają luki w życiorysach filmowych bohaterów. W serii "Star Wars: Darth Vader" zdradzono jedyną słabość Dartha Vadera.

Jaką słabość miał Darth Vader?

W drugim zeszycie komiksu Marvela "Star Wars: Darth Vader" autorstwa Grega Paka, Raffaele Ienco, Neeraja Menona i Joeya Caramagnii, zaprezentowano wydarzenia, które rozegrały się tuż po drugim spotkaniu Lorda Sith ze swoim synem w filmie "Imperium kontratakuje".

Przeczytaj także

Luke Skywalker odmówił dołączenia do swojego ojca podczas walki na planecie Bespin. Rozwścieczony Vader postanowił wysłać jednostki Imperium w poszukiwaniu wszystkich, którzy ukrywali przez lata jego syna. Krwawe poszukiwania prowadziły prawą rękę Imperatora z Tattooine do opuszczonego apartamentu Padmé Amidali na Coruscant. Tam stanął oko w oko ze swoją przeszłością.

2 Fot. foto: Star Wars: Darth Vader #2

Vader spotkał kobietę, do złudzenia przypominającą jego dawną ukochaną - matkę Luke'a i Lei, która zginęła podczas porodu wiele lat wcześniej. Ta sytuacja wybiła go z równowagi. Nie dał się zwieść kłamstwom osoby podającej się za Padmé i postanowił wymóc prawdę siłą. Znany ze swojej okrutności na polu walki Vader, nie był jednak w stanie potraktować kobiety, jak swoich dotychczasowych wrogów. W końcu udało mu się jednak rozwikłać zagadkę. Okazało się, że kobieta to w rzeczywistości Sabé - sobowtór zmarłej żony Anakina.

2 Fot. foto: Star Wars: Darth Vader #2

Rozmowa i wspólna walka spowodowała, że Vader po raz pierwszy od wielu lat przypominał sobie, kim naprawdę był. Ku zdziwieniu droida, lord Sith traktował Sabé zupełnie inaczej niż innych wrogów Imperium. W końcu dowiedział się, że prawda na temat Amidali i jego dzieci została ukryta na planecie Naboo - w miejscu, w którym jako Anakin wziął potajemnie ślub z Padmé.

Przeczytaj także

Ten fragment serii o Vaderze pokazuje cząstki jego ludzkiej natury, które pozostały w cyborgu skażonym Ciemną stroną Mocy. Między innymi spotkanie z Sabé pozwoliło mu wyrwać mu się spod wpływu Imperatora w finałowej walce ukazanej w "Powrocie Jedi". To właśnie Padmé i utracona miłość do niej była jedyną słabością nieustraszonego Lorda Vadera. Z komiksu płynie więc przesłanie stare jak świat, że miłość to najsilniejsze ze zjawisk istniejących we wszechświecie. Wygląda na to, że było tak nawet dawno, dawno temu w odległej galaktyce.

Przeczytaj także

Zobacz też: Dlaczego księżniczka Leia nie została Jedi?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.