Duże zmiany na Instagramie - użytkownicy nie będą zadowoleni

Marcin Czajkowski
19.04.2019 14:56
instagram|undefined Fot. Pixabay/CC0

Instagram testuje nowe funkcjonalności w aplikacji. Z postów może zniknąć liczba lajków.

Instagram zastanawia się nad ukryciem spod postów liczby lajków - użytkownicy nie będą widzieli już ile serduszek zebrali influencerzy. Według programistki Jane Wong, funkcja pojawi się niedługo, i zostanie wprowadzona po to, żeby użytkownicy Instagrama skupili się na udostępnianych treściach, a nie na tym, jak popularne są. Jedynie osoba, która opublikowała post będzie widziała informacje, ile osób go polubiło.

Instagram usunie z postów liczbę lajków?

Spekulacje na temat usunięcia spod postów liczby lajków pojawiły się po opublikowaniu przez Instagrama zrzutów ekranu, na którym jest ona niewidoczna. Podobna funkcjonalność już na Instagramie jest - do tej pory działała jednak tylko przy filmach udostępnianych na platformie. Jeśli zaś chodzi o zdjęcia, nie ma jeszcze planów co do wprowadzenia tej funkcji. Rzecznik prasowy platformy mówi:

Nie wprowadzamy jeszcze tej funkcjonalności przy zdjęciach, ale cały czas szukamy sposobów, aby zmniejszyć presję zbierania lajków, która ciąży obecnie na użytkownikach Instagrama.

Zniknięcie liczby lajków spod postów może być sporym problemem dla sporej części użytkowników platformy - na przykład influencerek. Dla niektórych z nich, Instagram nie jest tylko aplikacją, a sensem życia.

Będzie to kolejna funkcja, która ma ułatwić kontrolowanie korzystania z Instagrama. Wcześniej w 2019 roku platforma umożliwiła użytkownikom dostęp do informacji, jak dużo czasu w niej spędzają. Instagram zapewnia też, że dba o zdrowie psychiczne użytkowników - w Stanach działa funkcja, która ma znacznie ograniczyć znęcanie się za pomocą aplikacji, czyli tak zwany cyber bullying.

Instagram, Facebook - kolejne funkcje w fazie testów

Nie wiadomo, czy eksperyment ze zniknięciem lajków finalnie zagości w oprogramowaniu. Facebook cały czas testuje nowe funkcjonalności zarówno w swojej aplikacji, jak i w należących do siebie Instagramie i WhatsAppie. Ostatnio, programiści znaleźli w WhatsAppie kod mającego pojawić się niedługo trybu ciemnego.

Marcin Czajkowski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.