The Kroach na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Maciej Koprowicz
04.08.2017 16:15
The Kroach na Wacken Open Air 2017 [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Reprezentantem Polski w konkursie Metal Battle na festiwalu Wacken Open Air 2017 był zespół The Kroach. Zobaczcie relację foto z jego występu obiektywem Romany Makówki.

Konkurs Metal Battle odbył się w tym roku po raz 14. Jego ideą jest spotkanie przedstawicieli scen metalowych z całego świata podczas festiwalu Wacken Open Air. Przed festiwalową publicznością corocznie prezentują się finaliści lokalnych eliminacji, a spośród nich jury wybiera pięć najlepszych. Wśród 29 zespołów z Europy, Ameryki, Afryki i Azji znalazł się jak zawsze także reprezentant Polski.

Honoru polskiego rocka bronił w tym roku zespół The Kroach. Grupa pochodzi z Sulejówka. Jej styl zawiera wpływy heavy metalu, progressive metalu oraz metalcore’u. W 2017 ukazał się debiutancki album The Kroach, „And Hell We Are…”. Zobaczcie, jak nadzieja polskiego ciężkiego grania zaprezentowała się 3 sierpnia 2017 na scenie Wacken – mamy dla Was fotorelację Romany Makówki:

Wacken Open Air, który corocznie odbywa się w niemieckim Wacken to jedna z największych festiwali metalowych i rockowych na świecie. W poprzednich latach zagrali na nim tacy wykonawcy, jak Sabaton, Tarja Turunen, Saxon, Within Temptation, Dragonforce i Bullet For My Valentine. W 2017 roku w programie imprezy są występy m.in. Mayhem, Napalm Death, Megadeth, Marilyna Mansona, Apocalyptiki, Lacuny Coil, Paradise Lost, Kreatora, Alice Coopera i wielu innych gwiazd ciężkiego grania. Pierwszego dnia, 2 sierpnia zagrali m.in. Ugly Kid Joe, Annihilator i Flotsam And Jetsam, zaś drugiego dnia, 3 sierpnia na scenie Wacken wystąpili m.in. Volbeat oraz Skyline i Doro - sprawdźcie nasze fotorelacje z tych koncertów. Wacken Open Air 2017 trwa od 2 do 5 sierpnia 2017.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.