Europe na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Maciej Koprowicz
07.08.2017 13:52
Europe na Wacken Open Air 2017 [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Szwedzki zespół Europe zagrał na festiwalu Wacken Open Air 2017. Zobaczcie, jak prezentowali się twórcy „Final Countdown” w obiektywie naszej fotograf, Romany Makówki.

Zespół Joeya Tempesta kojarzony jest przez wszystkich za sprawą ponadczasowego przeboju z 1986 roku. Dzięki takim płytom, jak „Wings Of Tomorrow”, „Out Of This World” i oczywiście „The Final Countdown” Europe należał do ścisłej rockowej czołówki lat 80. W 2003 roku po 11 latach przerwy formacja powróciła w wielkim stylu i odzyskała uznanie miłośników hard rocka na całym świecie. 20 października 2017 ukaże się już szósta po reaktywacji płyta Europe, „Walk The Earth”.

Zespół, który 3 sierpnia 2017 był gwiazdą festiwalu Wacken Open Air, nie chce obecnie skupiać się wyłącznie na przebojach z „The Final Countdown”. W setliście koncertu było wiele kawałków z XXI wieku, a dominowały utwory z płyt „Out Of This World” z 1988 i „War Of Kings” z 2015. Najsłynniejszy album grupy reprezentowały tytułowy „Final Countdown” i „Rock The Night”. Zobaczcie, jak prezentowali się szwedzcy hardrockowcy – mamy dla Was fotorelację Romany Makówki:

Setlista:

 1. War of Kings
 2. Hole in My Pocket
 3. Rock the Night
 4. Scream of Anger
 5. Last Look at Eden
 6. Firebox
 7. Sign of the Times
 8. Ready or Not
 9. Nothin' to Ya
 10. The Beast
 11. Superstitious
 12. The Final Countdown

Festiwal Wacken Open Air odbywa się corocznie w Wacken w północnych Niemczech. To jeden z najważniejszych metalowych i rockowych festiwali na świecie. W poprzednich latach na scenie festiwalu występowały takie gwiazdy ciężkiego grania, jak Sabaton, Tarja Turunen, Saxon, Within TemptationDragonforce i Bullet For My Valentine.

Wacken Open Air 2017 odbywał się od 2 do 5 sierpnia 2017. Pierwszego dnia, 2 sierpnia zagrali m.in. Annihilator, Ugly Kid Joe i Flotsam And Jetsam. 3 sierpnia wystąpili m.in. Volbeat, Skyline i Doro Pesch, a także polski reprezentant w konkursie Metal Battle, The Kroach. 4 sierpnia na scenie Wacken zaprezentowali się m.in. Emperor, Sanctuary, Sonata Arctica i Grave Digger. Antyradio.pl jako jedna z nielicznych redakcji otrzymało na festiwal pełną i ekskluzywną akredytację fotograficzną.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.