Wacken Open Air 2019: Znamy kolejnych artystów

Romana Makówka
25.09.2018 17:46
Wacken Open Air 2019 - nowi artyści|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Sprawdźcie, jacy artyści pojawią się na kolejnej edycji festiwalu Wacken Open Air.

W trakcie festiwalu Hamburg Metal Dayz, który odbył się we wrześniu 2018, organizatorzy Wacken Open Air ogłosili szereg nowych zespołów, które dołączą do line-upu wyprzedanej już trzydziestej edycji festiwalu.

Kogo zobaczymy na Wacken Open Air 2019?

W 2019 roku oprócz rockowych i metalowych klasyków, takich jak Hammerfall, Queensryche czy Sweet będzie można usłyszeć również progresywny metal w wykonaniu Opeth. Organizatorzy nie zawiodą także fanów mrocznych dźwięków od Primordial i Hamferð oraz zwolenników gotyckiej sceny w postaci Eisbrecher.

Zobaczcie specjalne zaproszenie od zespołu Hammerfall:

Miłośników ekstremalnych klimatów zadowoli zapewne Thy Art Is Murder i Critical Mess. Nawet oldschoolowy punk znalazł swoje miejsce wśród nowo dodanych zespołów, a reprezentowany będzie przez The Adicts. Aby podkreślić szeroki zakres stylistycznej różnorodności oferowanej na Wacken Open Air 2019 organizatorzy zaprosili również Life Of Agony i The Night Flight Orchestra.

Jeszcze podczas trwania poprzedniej edycji ogłoszono: Sabaton, Parkway Drive, Demons & Wizards, Powerwolf, Airbourne, Rose Tattoo, Within Temptation, Meshuggah, Krokus, Dark Funeral i Avatar.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Bilety na Wacken Open Air 2019 wyprzedano zaledwie w cztery dni

Jubileuszowa edycja Wacken Open Air, która odbędzie się od 1 do 3 sierpnia 2019 roku, jest już wyprzedana. Przedsprzedaż 75 000 biletów festiwalowych zakończyła się po zaledwie 4 dniach.

Promotor festiwalu, Holger Hübner, tak opowiedział o nadchodzącej edycji festiwalu:
 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w przyszłym roku zaoferujemy ekscytujący line-up, a także (ponownie) wiele dodatkowych atrakcji, takich jak na przykład ESL Arena for eSports. Naszą ambicją jest, by każdego roku dostarczać fanom jeszcze lepszy festiwal, bez względu na fakt, że wszystkie bilety zostały sprzedane. Jest wręcz przeciwnie, daje nam to dodatkową zachętę do robienia jeszcze więcej.

Podczas tegorocznej edycji Wacken Open Air zagrali m.in. Gojira, Ghost, Judas Priest, Children of Bodom, Steel Panther czy Epica oraz Udo Dirkschneider.

Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.