A gdyby Bob Marley grał metal?

Aleksandra Degórska
23.05.2016 11:20
A gdyby Bob Marley grał metal? Fot. kadr z wideo

...muzyczny świat wyglądałby zupełnie inaczej. Posłuchajcie, jak słynny numer artysty prezentuje się w naprawdę ciężkiej wersji.

Można byłoby wyliczać zasługi tego muzyka, jego liczne świetne utwory, które zna niemal każdy. Siłą rzeczy popularna twórczość Boba Marleya doczekała się wielu coverów i tacy muzycy, jak chociażby Chris Cornell, chętnie sięgają po standardy reggae.

Jedne wersje są naprawdę dobre, inne nieco mniej. Najważniejsze jest jednak to, że twórczość Marleya nadal jest żywa i wybrzmiewa w głośnikach wielu melomanów. I tutaj pojawia się pokręcony YouTuber Leo Moracchioli, którzy przyodział perukę z dredami i zamiast wykonać „Redemption Song” w oryginalnej akustycznej wersji zaprezentował interpretację z piekła rodem.

Jak na Leo przystało, mamy cover w powerem, który powoduje, że nie sposób usiedzieć na miejscu. Co więcej muzyk zaprosił do tego nagrania swojego konkurenta Jareda Dinesa, który zaserwował naprawdę „mięsistą” solówkę gitarową.

Zobaczcie, jak ponowie poradzili sobie ze słynnym numerem:

„Redemption Song”, który uważany jest za jedną z najlepszych kompozycji w dorobku Boba Marleya, pochodzi z krążka „Uprising” z 1980 roku. Tekst natomiast nawiązuje do przemowy Marcusa Garvey'a z 1937 roku.

Nietrudno się domyślić, że kawałek we wszelkich rankingach zajmuje wysokie pozycje. Chociażby w 2004 roku numer trafił na 66. miejsce listy 500 utworów wszech czasów stworzonej przez magazyn „Rolling Stone”.

Jeżeli cover numeru Boba Marleya zaostrzył Wam apetyt na metalowe przeróbki słynnych numerów, które niekoniecznie mają coś wspólnego z ciężkim graniem, to Leo Moracchioli ma sporo do zaoferowania.

Co powiecie na „Stayin' Alive” Bee Gees, „Macarena” Los del Rio, „Money, Money, Money” Abby czy „Scatman” Scatmana Johna w ostrym wydaniu? YouTuber skusił się również, by zaprezentować „Get Lucky” Daft Punk, „Eye of the Tiger” Survivor, „Vertigo” U2 czy „Girls Just Want To Have Fun” Cyndi Lauper w ciężkiej wersji.

Jak oceniacie metalową wersję utworu Boba Marleya?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.