Jak brzmi utwór U2 w metalowym wydaniu?

Aleksandra Degórska
16.05.2016 13:43
|north Fot. kadr z wideo

Słynny YouTuber postanowił znowu narobić trochę hałasu. Posłuchajcie, jak brzmi „Vertigo” w cięższej odsłonie. 

Wiadomo, kiedy rodziców nie ma w domu to dzieciaki chwytają instrumenty i roznoszą chałupę mocnym graniem. Tak zrobiły pewne maluchy kochające Slipknota. Ale rodzice też potrafią pokazać rogi i w pustym domu lubią rozrabiać podkręcając głośniki i szarpiąc struny gitary.

Potwierdził to Leo Moracchioli, który postanowił trochę pomuzykować w momencie, gdy dom stał pusty. Tym sposobem artysta podkradł swojej córce perkusję - jak bębny zdołały wytrzymać takie wyżywanie się na nich tego do końca nie wiadomo. W ruch poszła również gitara, a wszystko zostało okraszone wydzieraniem się Leo, który nie zapomniał również o odpowiedniej mimice, a to jak wiadomo wychodzi mu mistrzowsko.

YouTuber tym razem postanowił poudawać trochę Bono i wykonał kawałek U2 pod tytułem „Vertigo”, który pochodzi z płyty „How to Dismantle an Atomic Bomb”.

Posłuchajcie, jak brzmiałby repertuar irlandzkiej kapeli, gdyby przeszła na ciemną stronę mocy:

Trzeba przyznać, że szczególnie „mięsista” solówka w środku tego numeru robi piorunujące wrażenie.

Kto mógłby się spodziewać, że na dziecięcej perkusji można zagrać niczego sobie metalowy numer, ale po Leo można było się tego spodziewać. Ciekawe co na to wszystko powiedziała jego córka, gdy zobaczyła, że ojciec bez pozwolenia zabiera jej zabawki.

Przy okazji nowego coveru nie można również nie wspomnieć o wcześniejszych dokonaniach YouTubera. Ma on na swoim koncie sporo numerów, które nie koniecznie mają wiele wspólnego z metalem, ale Leo udowodnił, że z każdego kawałka można stworzyć naprawdę ostry numer. Tym sposobem przerobił takie kompozycje, jak „Girls Just Want To Have Fun” czy „Eye of the Tiger”.

Ale na tym nie koniec! Co powiecie na „Get Lucky” Daft Punk, „Wannabe” Spice Girls, „Stayin' Alive” Bee Gees czy „Macareny” Los del Rio w ciężkim wydaniu? Również takie kawałki, jak  „Money, Money, Money” Abby, „Chandelier” Sii, „Like a Virgin” Madonny, „Scatman” Scatmana Johna czy „Hello” Adele muzyk zmienił na ciężko brzmiące numery. Czekamy zatem niecierpliwe na kolejne przeróbki znanych hitów.

Jak oceniacie utwór U2 w metalowej wersji?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.