Doda opublikowała cover Kory "Krakowski spleen" przed premierą najnowszej płyty

Joanna Chojnacka
22.01.2019 12:35
Doda|undefined Fot. VIPHOTO/East News

Doda Rabczewska zdecydowała, że na jej trzecim albumie solowym "Dorota" znajdzie się utwór zmarłej w lipcu 2018 roku wokalistki Maanam. Posłuchaj, jak brzmi "Krakowski spleen" w jej interpretacji. 

Olga Jackowska znana jako Kora, zmarła 28 lipca 2018 roku. Chociaż od śmierci po długiej walce wokalistki z nowotworem minęło pół roku, zarówno jej bliscy jak i artyści nie mogą pogodzić się z tą stratą. Na pogrzebie Kory utwór "Czarna Madonna" wykonał Organek. Niedawno w ramach akcji Kobiety Na Mury odsłonięto mural z portretem piosenkarki. Na wydarzeniu pojawił się między innymi Mariusz Szczygieł czy Tomasz Raczek.  Na swoim koncercie w Łodzi, artystkę pożegnał nawet zespół Scorpions. Tym razem hołd Korze złożyła Doda. 

Doda nagrała "Krakowski spleen" Kory

Tydzień przed premierą swojej najnowszej płyty zatytułowanej "Dorota", Doda udostępniła w serwisach streamingowych cover Kory "Krakowski slpeen". Utwór znajdzie się na jej najnowszym wydawnictwie, które pojawi się w sklepach już 25 stycznia 2019 roku. Póki co, interpretacji kompozycji wokalistki Maanam i Marka Jackowskiego w wykonaniu Doroty Rabczewskiej można posłuchać za pośrednictwem serwisu Spotify. 

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych wśród fanów rocka coverów  przez Dodę nadal pozostaje "Sweet Child O' Mine" Guns N' Roses, który wykonała podczas koncertu w Łodzi wraz ze Slashem. Wokalistka nie ukrywa swojej znajomości z wokalistą grupy, który ciepło się o niej wyraża, a nawet z chęcią pokazuje się w koszulkach jej zespołu na koncertach.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.