Posłuchaj „Africa” Toto w wersji ze słowami ułożonymi alfabetycznie

Maciej Koprowicz
31.08.2018 12:35
Posłuchaj „Africa” Toto w wersji ze słowami ułożonymi alfabetycznie Fot. kadr z wideo

Jeśli kochacie porządek, a swoje płyty i książki układacie zawsze od A do Z, to ten cover kultowego  kawałka jest dla Was.

Utwór „Africa” Toto, który ukazał się na albumie „Toto IV” w 1982, kilkadziesiąt później zrobił nieoczekiwanie zawrotną karierę w internecie. Z nie do końca jasnych dla nas powodów chwytliwa piosenka o afrykańskich deszczach stała się internetowym memem.

W ostatnich latach na punkcie „Afriki” rozpętało się prawdziwe szaleństwo, co zaskoczyło nawet samych muzyków Toto – mówił o tym klawiszowiec zespołu, Steve Porcaro w wywiadzie dla Antyradio.pl. Kawałek doczekał się niezliczonej ilości przeróbek, często zupełnie absurdalnych.

„Africa” Toto w porządku alfabetycznym

Na przykład takiej, w którym dowcipny youtuber zmontował słynny teledysk tak, że poszczególne słowa tekstu zostały ułożone… w porządku alfabetycznym. Jak to brzmi? Przekonajcie się sami:

„Africa” Toto - covery

„Africa” doczekała się już naprawdę wielu zaskakujących internetowych coverów. Grano ją między innymi na kurczakach i dziecięcych klawiszach, wykonywały ją… samochody i stacje dyskietek. Niedawno powstały także cover w stylu black metal, przeróbka w wykonaniu postaci z kreskówek, a także bardzo dosłowna, polska wersja.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.