U2 zagrał na żywo nowy kawałek z „Songs of Experience”

Jakub Gańko
15.05.2017 10:29
U2 zagrał na żywo nowy kawałek z „Songs of Experience” Fot. AP / East News

Fani na koncercie w Vancouver mieli okazję usłyszeć premierową kompozycję „The Little Things That Give You Away”.

U2 obiecywał nam już w specjalnym świątecznym wideo z grudnia 2016 roku, że następca „Songs of Innocence” ukaże się w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Długo wyczekiwany 14. album irlandzkiego zespołu ma być według The Edge'a związany z „Zooropą”, zaś z jego poziomu byłby zadowolony sam Brian Eno.

Mogliśmy już poznać dzięki samemu Bono pierwsze tytuły nowych utworów, a nawet fragment jednego z tekstów. Co jednak z samymi kompozycjami? Muzycy tłumaczyli już, że opóźnienia w pracach wynikały z potrzeby zaktualizowania materiału po wygranej Donalda Trumpa.

Na szczęście wszystko zdaje się już zmierzać we właściwym kierunku, o czym mogli się przekonać miłośnicy Irlandczyków, którzy przybyli na koncert w Vancouver. Na samo zakończenie występu mogli oni usłyszeć nowy utwór pod tytułem „The Little Things That Give You Away”.

Nagranie obejrzycie poniżej:

Występ był częścią specjalnej trasy koncertowej z okazji 30-lecia płyty „The Joshua Tree”, na której U2 wykonuje cały materiał ze słynnego albumu. W repertuarze nie zabrakło też oczywiście innych przebojów, jak choćby „New Year’s Day” czy „Beautiful Day”. W lipcu 2017 tournée zawita do Europy.

W międzyczasie Irlandczycy nagrali kawałek „XXX” wspólnie z raperem Kendrickiem Lamarem. Musieli się też zmierzyć z oskarżeniami niejakiego Paula Rose'a, który po ponad 26 latach uznał, że formacja użyła elementów z jego utworu Nae Slappinw kawałku „The Fly”.

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.