Narodziło się dziecko z 26 palcami. Rodzice: „To inkarnacja bóstwa”

20.09.2023 09:04
26 palców Fot. @nypost/youtube.com

Wydarzyło się coś niezwykłego, ponieważ w Indiach doszło do narodzin dziecka z 26 palcami. Równie ciekawe są opinie członków rodziny, którzy uznają to za dowód inkarnacji.

Miasto Bharatpur jest położone w Radżastanie w zachodnich Indiach. Narodziło się tam dziecko, które ma po 7 palców u każdej dłoni oraz po 6 palców u każdej stopy. Jak donosi m.in. New York Post, lekarze są zdania, że to wada wrodzona, lecz rodzina ma własną opinię na ten temat. Bliscy dziewczynki z 26 palcami twierdzą, że to pokazuje, iż jest ona inkarnacją bogini „Dholagarh Devi”. Nie dość, że jej świątynia znajduje się niedaleko miejsca narodzin dziecka, to jeszcze jej posągi przedstawiają młodą kobietę z kilkoma rękami.

25-letnia matka dziewczynki, Sarju Devi, jest zachwycona! Cała rodzina cieszy się z zaszczytu, jakim jest zostanie odwiedzonym przez ludzkie wcielenie bóstwa. Zagraniczne media donoszą, iż brat Sarju Devi powiedział wprost: „Moja siostra umożliwiła narodziny dziecka z 26 palcami, więc uznajemy to za przykład inkarnacji Dholagarh Devi. Jesteśmy przeszczęśliwi”.

Co to jest polidaktylia?

Na pewno warto szanować różne wierzenia, lecz w ramach ciekawostki można jeszcze przypomnieć o czymś takim, jak polidaktylia. „Polys” oznacza wiele, natomiast „daktylos” oznacza palec, zatem polidaktylia odnosi się do stanu, w którym osoba ma więcej palców, niż miałoby to miejsce w standardowym przypadku. Taka obecności dodatkowego palca lub palców jest możliwa zarówno w przypadku ludzi, jak i zwierząt, a do ukształtowania się nadliczbowych palców dochodzi na etapie rozwijania się płodu.

Polidaktylia jest wadą genetyczną, która może występować samodzielnie lub być częścią innych zespołów wad wrodzonych. Wielopalcowość przyjmuje różne formy, a nadliczbowe palce mogą wystąpić symetrycznie lub też nie. W dzisiejszych czasach leczenie sprowadza się do operacyjnego usuwania dodatkowych palców.

W tej chwili nie ma informacji na temat ewentualnej decyzji rodziców dziewczynki z Indii, tzn. czy będą zainteresowani operacyjnym usunięciem palców, żeby doprowadzić do ich standardowej liczby. Warto dodać, że dziecko jest ogólnie zdrowe.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka , Twittera, TikToka i Instagrama. Żeby posłuchać, co teraz gramy, kliknij w poniższy baner!

Marcin Hołowacz
Marcin Hołowacz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.