Pokemony żyją i mają się świetnie. Scarlet i Violet pobiły kolejne rekordy

24.11.2022 15:40
Pokemony żyją i mają się świetnie. Scarlet i Violet pobiły kolejne rekordy Fot. materiały prasowe/GameFreak/Nintendo

Niecały tydzień temu na półkach sklepowych pojawiły się nowe gry z serii Pokemon - mowa o Scarlet i Violet. Ich sukces pokazuje, że ludzie nadal szaleją za kieszonkowymi potworami.

Pokemon Scarlet/Violet są ogromnym sukcesem komercyjnym

Chociaż Pokemony doczekały się właśnie IX generacji swoich przygód, to ich popularność nadal potrafi zaskoczyć. Najnowsze odsłony franczyzy o tytułach Scarlet i Violet zadebiutowały w sklepach 18 listopada 2022 roku, a Nintendo nareszcie pochwaliło się wynikami sprzedaży produkcji. I jest czym.

Polecamy

Firma wydała bowiem oświadczenie, w którym pochwaliła się, że obie wersje gier sprzedały się w liczbie łącznie ponad 10 milionów egzemplarzy w zaledwie 3 dni od premiery. To jednocześnie oznacza, że to najlepszy debiut w historii całego Nintendo.

Należy też pamiętać, że w USA zaraz będą wyprzedaże w ramach Black Friday, a cały świat czeka też na Gwiazdkę, co niewątpliwie jeszcze podbije te wyniki sprzedażowe. 

10 milionów w 3 dni to wynik niesłychanie imponujący, ale do przebicia rekordów poprzednich odsłon jest jeszcze daleko - raptem poprzednie gry z serii, Pokemon Sword i Shield sprzedały się łącznie w liczbie ponad 25 milionów egzemplarzy, co uczyniło je 2. najlepiej sprzedającymi się grami w serii i 5. ogólnie na Switchu. Do niedoścignionych wersji Red i Blue brakuje Scarlet i Violet jeszcze więcej - te rozeszły się w liczbie ponad 31 milionów kopii. 

Polecamy

Fani zachwycają się nowymi stworkami, a także otwartym światem Paldei, który zwiedzimy w Scarlet i Violet. Niestety produkcja cierpi z powodu słabej jakości technicznej - nowe Pokemony nie tylko nie zachwycają graficznie, to jeszcze do tego cierpią z powodu spadków klatek, bugów, glitchy i innych paskudztw, które psują odbiór gier.

Miejmy nadzieję, ze część tych kosmicznych przychodów zostanie zatem przekazana na załatanie niektórych problemów i poprawienie jakości produkcji. Wówczas będziemy mogli mówić o jednej z lepszych odsłon serii od lat. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.