Acid Drinkers w hołdzie dla Motorhead podczas Jarocin Festiwal 2016

Magda Słomka
29.02.2016 10:44
|north Fot. materiały prasowe

Koncert zespołu Acid Drinkers, będący hołdem dla zmarłego w grudniu 2015 Lemmy’ego Kilmistera, to kolejny ważny punkt tegorocznej edycji Jarocin Festiwal, która odbędzie się w dniach 7–9 lipca 2016.

Zespół zagra na jarocińskiej scenie wyłącznie utwory formacji Motorhead, po które wielokrotnie sięgał w swojej ponad 25-letniej historii.

Acid Drinkers grający „tribute” dla Motorhead to wybór zupełnie oczywisty. Muzycy wielokrotnie sięgali w swojej karierze po utwory Motorhead - cover „Ace of Spades” w wykonaniu Acidów został zrecenzowany przez Kilmistera, jako lepszy niż oryginał. Tomasz „Titus” Pukacki opowiedział o wyjątkowym koncercie.

Będzie to niezwykle dynamiczny występ, złożony z klasycznych numerów Motorhead oraz tych mniej znanych, a ważniejszych dla nas piosenek z różnych albumów. Zagramy w kwartecie, więc będzie to brzmiało trochę inaczej niż klasyczny Motorhead, który zresztą w swojej historii miał okres, gdy również grał w czteroosobowym składzie, m.in. na albumie „Orgasmatron”. To bez wątpienia będzie jeden z najmocniejszych punktów tej edycji. Z przyjemnością wrócę do Jarocina, do którego mam ogromny sentyment. To tam wszystko się dla nas zaczęło na początku lat 90. Dobrze wspominam również ubiegłoroczną edycję –  fajna scena, świetny dźwięk, po prostu zawodowe europejskie warunki.

Lider oraz basista formacji z Poznania od lat znany jest ze swojej absolutnej sympatii dla Lemmy’ego. Jak zdradził wokalista, jego fascynacja twórczością Kilmistera sięga wczesnych lat 80.

To wszystko zaczęło się w 1982 roku, gdy jako nastolatek odwiedzałem znajomego, by kupić możliwość nagrania muzyki na kasetę. Tam usłyszałem album „No Sleep 'til Hammersmith”, jedną z najbardziej znanych płyt koncertowych Motorhead. Ta muzyka kompletnie zwaliła mnie to z nóg.

Lemmy Kilmister zmarł na raka 28 grudnia 2015 w wieku 70 lat. O swej chorobie nowotworowej dowiedział się dwa dni wcześniej, kiedy trafił do szpitala po imprezie urodzinowej. Wcześniej, bo w sierpniu 2015 roku grupa zagrała w pełnym składzie swój ostatni koncert w Polsce, wypełniając po brzegi warszawską halę Torwar.

Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która po raz drugi zorganizuje festiwal, zdradził, dlaczego agencja i zespół zdecydowali się złożyć hołd Kilmisterowi.

Informacja o śmierci Lemmy'ego Kilmistera była dla nas szokiem. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej mieliśmy zaszczyt zorganizować koncert Motorhead w Warszawie, w trakcie którego Lemmy dał z siebie wszystko, wzbudzając zachwyt wiernych polskich fanów. Nikt nie spodziewał się wówczas, że był to ostatni występ grupy w Polsce. Uczczenie pamięci tego wybitnego artysty podczas Jarocin Festiwal 2016 będzie bardzo ważnym momentem. Utwory w aranżacji Acid Drinkers są absolutnie najlepszą okazją, by oddać hołd Lemmy’emu.

Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2016 roku. Trzydniowe karnety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Niezbędne informacje można znaleźć w poradniku festiwalowicza.

https://antyradio.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=19447 Fot. https://antyradio.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=19447

Wcześniej ogłoszeni artyści: Slayer, Five Finger Death Punch, The Prodigy, TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Luxtorpeda, Kobranocka, Koniec Świata, Kabanos, Sweet Noise, Hunter, D.O.A oraz Ga-Ga/Zielone Żabki.

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.