Triptykon na Wacken Open Air 2016 [GALERIA]

Justyna Kierzkowska
08.08.2016 12:35
Triptykon na Wacken Open Air 2016 [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół Triptykon wystąpił 6 sierpnia 2016 roku przed publicznością festiwalu Wacken Open Air 2016. Zobaczcie zdjęcia z tego koncertu!

Grupa ze Szwajcarii powstała w 2008 roku, a obecnie tworzą ją gitarzysta i wokalista Thomas Gabriel Fischer, perkusista Norman Lonhard, gitarzysta V. Santura i basista Vanja Slajh. Na scenie w Wacken muzycy zaprezentowali kawałki pochodzące zarówno z ich debiutanckiej płyty „Eparistera Daimones”, która ukazała się w 2010 roku oraz z drugiego studyjnego krążka „Melana Chasmata”, wydanego w 2014 roku.

Triptykon ma już na swoim koncie jeden występ w Wacken. Kapela zaprezentowała się przed niemiecką publicznością 5 lat wcześniej, podczas edycji, która miała miejsce w 2011 roku. Wtedy muzycy zagrali jedynie 6 numerów, z których 3 pojawiły się również na tegorocznej setliście.

Obejrzyjcie również nagranie z tego koncertu:

Setlista:

  1. Procreation (of the Wicked)
  2. Dethroned Emperor
  3. The Usurper
  4. Goetia
  5. Obscured
  6. Boleskine House
  7. Circle of the Tyrants
  8. Morbid Tales
  9. Aurorae
  10. Winter

Wacken Open Air to jedno z największych wydarzeń w świecie metalu, które gromadzi co roku ponad stutysięczną publiczność i wyprzedawane jest całkowicie w kilka godzin. W tegorocznej edycji imprezy wzięli udział m.in. Phil Campbell's All Starr Band, Skyline, Vader, Foreigner, Tarja Turunen, Saxon, Eluveitie, Bullet For My Valentine, Entombed A.D., Therion, Dragonforce i Steel Panther. 

Na festiwalu odbyło się także oficjalne pożegnanie Lemmy'ego Kilmistera. Lider Motorhead zmarł 28 grudnia 2015 roku w wieku 70 lat.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.