Brian Johnson z AC/DC wygrał odcinek programu „Twoja twarz brzmi znajomo”

Maciej Koprowicz
16.10.2017 10:11
Brian Johnson z AC/DC wygrał odcinek programu „Twoja twarz brzmi znajomo” Fot. kadr z wideo

W byłego wokalistę „Acepiorundece” wcielił się Krzysztof Antkowiak, który wykonał „Thunderstruck”.

„Twoja twarz brzmi znajomo” to show telewizji Polsat, w którym znani aktorzy, wokaliści i celebryci wcielają się w wielkie gwiazdy muzyki. Zgodnie z założeniem programu, jego uczestnicy upodabniają się do nich nie do poznania za sprawą charakteryzacji. Starają się też imitować głos i manierę wokalną odgrywanych artystów.

Trwa ósma edycja popularnego programu, który gości na antenie Polsatu w sobotnie wieczory. Jednym z jego uczestników jest Krzysztof Antkowiak, nastoletnia gwiazda popu z lat 80. Wokalista znany z przebojów „Zakazany owoc” i „Za mały” tym razem zaprezentował się w znacznie bardziej drapieżnym wydaniu – na chwilę zamienił się w Briana Johnsona, byłego wokalistę AC/DC, który 5 października 2017 skończył 70 lat.

Antkowiak zaśpiewał najsłynniejszy, obok „Back In Black” utwór zaśpiewany oryginalnie przez Briana, czyli „Thunderstruck” z albumu „The Razor’s Edge” z 1990 roku. Jego interpretacja tego utworu bardzo spodobała się jurorom i innym uczestnikom, którzy przyznali mu zwycięstwo w odcinku. Znakiem rozpoznawczym Johnsona jest wrzaskliwy, chrypiący wokal – jak poradził sobie Krzysztof z oryginalną manierą faceta w kaszkiecie? Sprawdźcie sami:

Nie po raz pierwszy Brian Johnson „wystąpił” na scenie „Twoja twarz brzmi znajomo”. W 2015 roku wcielił się w niego Kuba Molęda, który zaśpiewał „odziedziczony” przez Briana po Bonie Scotcie hit „Highway To Hell”.

W show „Twoja twarz brzmi znajomo” uczestnicy często wcielają się w słynnych muzyków rockowych. W ósmej edycji oglądaliśmy m.in. Kacpra Kuszewskiego jako Stinga, Mariusza Ostrowskiego w roli Rogera Watersa, Marcela Sabata jako Ozzy’ego Osbourne’a i Beatę Olgę Kowalską w charakteryzacji Davida Bowiego. W poprzednich edycjach aktorzy i piosenkarze występowali w kostiumach m.in. Nergala z Behemotha, Dave’a Gahana z Depeche Mode, Jamesa Hetfielda z Metalliki i Bruce’a Dickinsona z Iron Maiden. Sławomira w roli Freddiego Mercury'ego z Queen docenił nawet sam Brian May, który udostępnił jego wykonanie w swoich mediach społecznościowych.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.