Czy Mastodon w przyszłości nagra album country? Gitarzysta Brent Hinds zdradza plany zespołu

Olga Konarzycka
24.08.2018 11:42
Mastodon|undefined Fot. shutterstock.com

Czy fani heavymetalowej grupy już wkrótce usłyszą ją w nowej odsłonie? Gitarzysta zespołu, Brent Hinds w wywiadzie przyznał, że chciałby poeksperymentować z muzyką country.

Kolejne zaskoczenie dla wszystkich wielbicieli Mastodona. Zespół, który w 2017 roku gościnnie wystąpił w jednym z odcinków „Gry O Tron” ma niezwykle ambitne plany dotyczące swojej muzycznej przyszłości. Czy grupa grająca głównie heavy metal w przyszłości może nieco zmienić brzmienie? Niewątpliwie chciałby tego Brent Hinds, który w wywiadzie opowiedział o planach zespołu.

Czy Mastodon nagra album country?

W sierpniu 2018 roku Hinds wziął udział w nagraniu podcastu „Let There Be Talk”. W pewnym momencie wraz z prowadzącym Deanem Delroyem zaczął rozmawiać o muzyce country. Właśnie wtedy muzyk przyznał, że bardzo chciałby spróbować stworzyć album Mastodona utrzymany właśnie w tej stylistyce.

Bardzo chciałbym ubrać się jak kowboj i grać na wielkiej wypasionej elektryczno-akustycznej gitarze. Sprawiłoby mi to radość. Nie wiem jednak, czy spodobałoby się to fanom.

Mimo wszystko okazuje się, że zespół jak na razie nie będzie usilnie próbował tworzyć kompozycji country. Mastodon ma bowiem bardzo poważne plany odnośnie swojej twórczości, gdzie rozważa eksperymenty także z innymi gatunkami muzycznymi.

(...) Chcemy stworzyć dyskografię, jakiej nikt wcześniej nie stworzył i dotknąć wszystkich gatunków. (...) Uwielbiamy punk rock bardziej niż heavy metal. Uwielbiamy też country. Chciałbym nagrać tego typu albumy z Mastodonem. Chcę, żeby było tak różnorodnie, jak tylko się da.

Mastodon w nowej odsłonie?

Okazuje się jednak, że nie wszyscy muzycy grupy podchodzą do pomysłu Hindsa równie entuzjastycznie, co on sam. Perkusista Brann Dailor nie jest zbyt wielkim miłośnikiem lekkich i żywiołowych rytmów country. Nie pomaga nawet fakt, iż jego rodzina jest blisko związana z tym gatunkiem - jego dziadkowie grali w zespole country. Mimo wszystko Brent Hinds czuje, że twórczość zespołu powinna pójść w nieco innym kierunku.

Zdaję sobie sprawę z tego, że nasz zespół ma formułę, która sprawdza się od 18 lat. Więc, jeżeli komukolwiek się to nie podoba, może sobie zrobić przerwę. Może wrócą później. (...) My musimy sięgać po rzeczy, które kochamy. Jak country, jazz, punk rock - to są gatunki, których tak naprawdę jeszcze nie zbadaliśmy.

Mastodon w Polsce

Mastodon powstał w USA w 1999 roku. W jego skład wchodzą: Brent Hinds, Troy Sanders, Bill Kelliher oraz Bran Dailor. Do tej pory grupa nagrała 7 albumów studyjnych. Ostatni z nich, „Emperor Of Sand” ukazał się w 2017 roku i dotarł na 7. miejsce notowania Billboardu. W ubiegłym roku zespół aż dwukrotnie wystąpił w Polsce. Pierwszy koncert odbył się w lipcu 2017 roku w Gdańsku, kolejny natomiast w listopadzie w warszawskiej Progresji.

Kupilibyście płytę Mastodona z piosenkami country?

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.