Muniek, Elvis i Bruce Springsteen w „Twoja twarz brzmi znajomo”

Maciej Koprowicz
06.11.2017 10:28
Muniek, Elvis i Bruce Springsteen w „Twoja twarz brzmi znajomo” Fot. kadr z wideo

Rockowe legendy zabrzmiały znajomo w półfinałowym, 9. odcinku show TV Polsat.

„Twoja twarz brzmi znajomo” to program, który znanym piosenkarzom i aktorom daje okazję wcielenia się w niecodzienne role – wielkich gwiazd muzyki. Uczestnicy przechodzą metamorfozy nie do poznania, by za sprawą charakteryzacji upodobnić się do słynnych wokalistów. Aby podobieństwo było jeszcze bardziej uderzające, starają się także imitować ich głosy i maniery wokalne.

W programie coś dla siebie znaleźć mogą miłośnicy każdego gatunku muzycznego. Wśród prezentowanych przez uczestników gwiazd nie brakuje również rockmanów. W poprzednich edycjach aktorzy i wokaliści występowali w kostiumach m.in. Nergala z Behemotha, Dave’a Gahana z Depeche Mode, Jamesa Hetfielda z Metalliki i Bruce’a Dickinsona z Iron Maiden. 

Dobiega końca ósma edycja popularnego programu, emitowanego w sobotnie wieczory na antenie telewizji Polsat. Do tej pory oglądaliśmy m.in. Krzysztofa Antkowiaka w roli Briana Johnsona z AC/DC,  Kacpra Kuszewskiego jako Stinga, Mariusza Ostrowskiego w roli Rogera Watersa, Marcela Sabata jako Ozzy’ego Osbourne’aBeatę Olgę Kowalską w charakteryzacji Davida Bowiego, Annę Dereszowską jako Alice Coopera i Katarzynę Moś jako Davida Lee Rotha. W dziewiątym odcinku z 4 listopada 2017 troje uczestników wcieliło się w postaci z kręgu szeroko pojętego rock’n’rolla.

Beata Olga Kowalska w charakteryzacji Muńka Staszczyka zaśpiewała słynną „Warszawę” T.Love:

Mogliśmy zobaczyć także Bruce’a Springsteena. W „Bossa” wcielił się Krzysztof Antkowiak, który zaśpiewał oscarową piosenkę „Streets Of Philadelphia”:

Z kolei Mariusz Ostrowski odegrał rolę króla rock’n’rolla, Elvisa Presleya. Wykonał słynne „Viva Las Vegas”:

Dziewiąty odcinek, którego zwycięzcą okazał się Kacper Kuszewski w charakteryzacji Mieczysława Fogga, był półfinałem 8. edycji programu. Najlepiej oceniani uczestnicy w poprzednich odcinkach – Beata Olga Kowalska, Kacper Kuszewski, Anna Dereszowska i Krzysztof Antkowiak 11 listopada 2017 w finałowym odcinku zawalczą o 100 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny. Pozostali uczestnicy zaprezentują się w duetach.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.