Mystic Festival 2019: Zdjęcia z koncertu Power Trip, Possessed, Batushka, Crowbar oraz Immolation

01.07.2019 15:44
Batushka|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Podczas Mystic Festival 2019 na plenerowej scenie The Shrine zaprezentowali się: In Twilight's Embrace, Power Trip,  Possessed, Batushka, Entropia, Municipal Waste, Crowbar oraz Immolation. Zobaczcie zdjęcia z wybranych koncertów.

Mystic Festival powrócił na koncertową mapę Polski. Festiwal odbył się w dniach 25-26 czerwca 2019 roku w Krakowie.

Na festiwalu zagrali między innymi Slipknot, Sabaton, Eluveitie, Testament, Amon Amarth, Trivium, Within Temptation, Omnium Gatherum, Vltimas, Soulfly, Powerwolf, In Flames, Lost Society, Hatebreed, Carcass, Emperor i King Diamond

 Mystic Festival 2019: Power Trip

Pochodząca z Dallas w Teksasie formacja Power Trip zachwyciła krakowską publiczność, więc tej galerii nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Jak wynika z Waszych komentarzy pod wcześniejszymi relacjami, był to jeden z najbardziej udanych występów tej edycji festiwalu.

Mystic Festival 2019: Possessed

Possessed powstał w 1983 roku w El Sobrante koło San Francisco. Chyba najważniejszą postacią w zespole jest Jeff Becerra. Muzyk, który uznawany jest za ojca światowego death metalu, nagrał z zespołem dwa uznane za klasyki gatunku albumy: "Seven Churches" oraz "Beyond the Gates".

Przeczytaj także

W 1989 roku Becerra (z zawodu prawnik) został wielokrotnie postrzelony podczas napadu rabunkowego. W następstwie muzyk został sparaliżowany od klatki piersiowej w dół. Pomimo kalectwa, Becerra występuje, poruszając się na wózku inwalidzkim, świetnie się przy tym bawiąc i zarażając swoim entuzjazmem publiczność.

Mystic Festival 2019: Batushka

Batushka to kolejny polski zespół metalowy, który przechodzi rozłam. Ze względu na trwający konflikt pomiędzy gitarzystą Krzysztofem Drabikowskim i wokalistą Bartłomiejem Krysiukiem na blackmetalowej scenie mamy aż dwie Batushki.

Mystic Festival 2019: Crowbar

Powstała w 1990 roku kapela miażdży riffami i sekcją rytmiczną oraz przeraża wokalem Kirka, stylistycznie balansując między doomem, stonerem, sludgem, a nawet hardcore punkiem. Zobaczcie jak świetnie wypadł Crowbar w Krakowie:

Mystic Festival 2019: Immolation

Kapela, która zadebiutowała w 1991 roku, płytą "Dawn of Possession" zaprezentowała się na Mystic Festival 2019 drugiego dnia festiwalu. Zespół Immolation, który tworzą wokalista i basista Ross Dolan, gitarzysta Robert Vigna, gitarzysta Bill Taylor i perkusista Steve Shalaty, ma na swoim koncie 10 albumów studyjnych; ostatni z nich, "Atonement", ukazał się w 2017 roku.

 

Byliście na tegorocznej edycji Mystic Festival ?  Który z koncertów podobał się Wam najbardziej?  

 

Zobacz również: Kiss w Polsce [ZDJĘCIA]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.