Pol'and'Rock 2018: Pijani strażacy szarpali się z Pokojowym Patrolem na festiwalu. Postawiono pierwsze zarzuty

Aleksandra Degórska
07.08.2018 10:42
Straż na Pol'and'Rock festival|undefined Fot. Marta Szpakowska / Antyradio.pl

Do sytuacji doszło nocą z 3 na 4 sierpnia 2018 za Dużą Sceną w trakcie jednego z koncertów.

W dniach 2-4 sierpnia 2018 odbył się Pol'And'Rock Festival, dawny Przystanek Woodstock. Na imprezie zawsze panuje świetna atmosfera, ale niestety nie brakuje też przepychanek. Podczas koncertu na Dużej Scenie nocą z 3 na 4 sierpnia 2018 doszło do sprzeczki między dwoma strażakami i ochroną.

Strażacy z Łodzi byli pod wpływem alkoholu i po służbie. Zaczepiali oni na backstage'u wolontariuszy Pokojowego Patrolu odpowiadającego za bezpieczeństwo. Jeden ze strażaków został zatrzymany przez policję i postawiono mu zarzut naruszenia nietykalności ochroniarza.

W sumie 1541 policjantów brało udział w tegorocznym zabezpieczeniu kolejnej odsłony festiwalu.

Pol'and'Rock 2018: Dlaczego polska straż pożarna odmówiła wsparcia?

Komendant Państwowej Straży Pożarnej odmówił użycia strażackich wozów do schładzania publiczności. Na fali oświadczenia Jurka Owsiaka swoje wsparcie zadeklarowała między innymi Ochotnicza Straż Pożarna z Żar, która dbała o samopoczucie uczestników koncertów Dużej Sceny.

Rzecznik prasowy lubuskiej straży pożarnej, Dariusz Szymura, zdradził, że zaproponowano inne rozwiązanie - m.in. kurtyny wodne oraz węże, by schłodzić publiczność. Organizator jednak odrzucił taką propozycję.

Pol'And'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbyła się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Na imprezie wystąpili m.in. Nocny Kochanek, Judas Priest, Gojira czy Goo Goo Dolls. Zobaczcie również, jak fani bawili się w strefie Antyradia  1. dnia festiwalu, 2. dnia festiwalu oraz 3. dnia.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.