Wacken Open Air 2019: The Sisters of Mercy [ZDJĘCIA]

07.08.2019 14:29
 The Sisters of Mercy|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

O koncertach The Sisters of Mercy krążą legendy. Mroczne spektakle od niemal czterech dekad cieszą się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem fanów. Zobaczcie, jak Siostry Miłosierdzia wypadły na Wacken Open Air 2019.

Jubileuszowa, 30 edycja legendarnego festiwalu Wacken Open Air rozpoczęła się tradycyjnie dzień przed oficjalnym otwarciem imprezy (31 lipca 2019 roku) koncertami na mniejszych scenach: History Stage, Headbangers, W:E:T, Wackinger, Wasteland oraz Beergarden. Kameralne spotkania autorskie odbyły się również w kościele usytuowanym w środku wsi, poza głównym terenem imprezy (Metal Church).

Wśród wielu wykonawców, których mogliśmy usłyszeć tego dnia, znalazła się grupa The Sisters of Mercy.

Wacken Open Air 2019: The Sisters of Mercy

Zespół od czterech dekad jest uwielbiany na całym świecie, pomimo że na koncie ma tylko trzy płyty, w tym ostatnią "Vision Thing" z 1990 roku.

Zespół zareklamował swój koncert na Wacken, pisząc:

Mamy kilka starych kawałków, kilka nowych, kilka oślepiających świateł i ogromną ilość maszyn produkujących dym

Zobaczcie czy dotrzymali danego słowa:

Grupa The Sisters of Mercy powstała w 1980 roku w Leeds. Po serii singli i EP-ek, które przyniosły kapeli rozgłos w undergroundzie, w 1985 roku przyszła pora na pełnowymiarowy debiut w postaci albumu "First and Last and Always".
The Sisters Of Mercy regularnie koncertuje, odgrywając przed publicznością swoje najsłynniejsze kompozycje.

Przeczytaj także

W koncertowej setliście nie zabrakło najbardziej znanych utworów grupy z "Temple Of Love", "Lucretia My Reflection" i "More" na czele.

Wacken Open Air 2019

Największe metalowe święto odbywa się w tym roku w dniach 1-3 lipca. Na imprezie zagrali m.in. grupy Rose Tattoo, Skyline, Doro i Gus G., Testament, Airbourne, Bullet for My Valentine, Hammerfall, Battle Beast, Kvelertak, SaxonDemons & Wizards, Sabaton oraz Slayer.

Zobacz również: Hammerfall na dwóch koncertach w Polsce w 2020

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.