Korn pokazał jak powstawał „A Different World” z Coreyem Taylorem

Jakub Gańko
29.12.2016 10:57
Korn pokazał jak powstawał „A Different World” z Coreyem Taylorem Fot. kadr z wideo

Jesteście ciekawi, jak Korn nagrywał utwór z „The Serenity of Suffering”, w którym zaśpiewał Corey Taylor? Zobaczcie to na poniższym materiale.

Jonathan Davis i spółka nie mają przed swoimi fanami nic do ukrycia. Po całej serii wideoklipów zrealizowanych do kawałków z albumu „The Serenity of Suffering” - od „Rotting in Vain”, przez „Insane” i „Take Me”, aż po „A Different World” - grupa odsłania kulisy ich nagrywania. Tym razem udostępniła materiał dotyczący ostatniego z wspomnianych utworów.

„A Different World” to kompozycja szczególnie ciekawa ze względu na gościa, który w niej zaśpiewał: samego Coreya Taylora, którego na co dzień kojarzymy ze Slipknotem i Stone Sour. Jak wspomina Jonathan Davis, namówienie go do współpracy nie było wcale ciężkie - tak naprawdę wystarczyło wysłać do niego SMS-a. Muzyk od początku był zainteresowany pojawieniem się na nowym krążku Korna, a jego wokalista jest bardzo zadowolony z rezultatów tej współpracy.

Bardzo podoba mi się droga, jaką obrał w tym numerze. Z początku wręcz skrada się w tle piosenki, powoli zaczynasz słyszeć jego głos obok mojego, aż narasta w centralnej części, gdzie następuje jego partia, aż daje z siebie wszystko na samym końcu. Ten kawałek wyszedł świetnie.

Teraz możemy zobaczyć na własne oczy, jak wyglądała praca muzyków w studiu. W udostępnionym właśnie materiale wideo nie zabrakło syna Jonathana Davisa, jak i szczególnie sympatycznego dla nas akcentu. Na samym początku nagrania możemy zobaczyć figurkę wokalisty autorstwa polskich fanów, którzy wręczyli mu ją przy okazji koncertu na Power Festival w czerwcu 2016 roku.

Nagranie ze studia obejrzycie poniżej:

Tymczasem grupa skupia się na koncertowym promowaniu ostatniego materiału. W ramach zaplanowanych na 2017 rok koncertów odwiedzi również po raz kolejny Polskę: 31 marca 2017 roku zagra na warszawskim Torwarze.

Jak Wam się podoba utwór „A Different World”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.