Powerwolf zagrał na Wacken Open Air 2019 [ZDJĘCIA]

10.08.2019 15:07
Powerwolf|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Z okazji jubileuszu festiwalu Wacken Open Air, zespół Powerwolf zagrał specjalny koncert. Nowe rekwizyty i ogromna ilość pirotechniki zachwyciła wszystkich fanów grupy. Zobaczcie naszą galerię z tego wydarzenia.

Festiwal Wacken Open Air odbywał się w tym roku po raz trzydziesty, a Antyradio.pl miało przyjemność relacjonować go dla Was już po raz piąty.

Na imprezie zagrali również m.in.  Rose Tattoo, Skyline, Doro i Gus G., Testament, Airbourne, Bullet for My Valentine, Hammerfall, Battle Beast, Kvelertak, Saxon, Within Temptation i Beyond The BlackThe Sisters of Mercy, Sabaton, Body Count ft. Ice-T, Hellhammer: Triumph Of Death, Demons & Wizards oraz Slayer.

Wacken Open Air 2019: Powerwolf

Arcykapłani metalu, niemiecki zespół Powerwolf, 20 lipca 2018 roku zaprezentował światu swój siódmy studyjny krążek, zatytułowany „The Sacrament Of Sin”, który nadal promuje podczas swoich szalonych koncertów.

Grupa powstała w 2003 roku z inicjatywy Matthew oraz Charlesa Greywolfów. Legendarny już wokalista, Attila Dorn, dysponujący jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w muzyce powermetalowej, pobierał nauki w Królewskiej Akademii Muzycznej w Bukareszcie i żeby było śmieszniej, pierwszy kontakt z metalem miał dopiero po dołączeniu do Powerwolfa.  

Przeczytaj także

Twórczość Niemców charakteryzują mroczne motywy zaczerpnięte z wierzeń i legend znanych z kultury rumuńskiej (szczególnie opowieści o wilkołakach i wampirach). Zespół inspiruje się również horrorami w gotyckim klimacie, co bardzo dobrze odwzorowują teledyski Powerwolf.

Grupa jest niezwykle popularna w Polsce i często gości w naszym kraju. Nie inaczej jest w Niemczech. Powerwolf zyskał tam status kultowej grupy, a tłumy fanów szaleją na punkcie uroczych wilkołaków.

Koncert Powerwolf podczas tegorocznego Wacken Open Air 2019 nie obył się oczywiście bez niespodzianek. Świetnie dobrana setlista, ogromna ilość pirotechniki i nowe rekwizyty na scenie sprawiły, że fani grupy zapamiętają go na długo.

Zobacz zdjęcia z występu Powerwolf na Wacken Open Air 2019

Setlista koncertu prezentowała się następująco:

  1. Fire and Forgive
  2. Army of the Night
  3. Incense & Iron
  4. Amen & Attack
  5. Demons Are a Girl's Best Friend
  6. Armata Strigoi
  7. Blessed & Possessed
  8. Resurrection by Erection
  9. Werewolves of Armenia
  10. We Drink Your Blood

Zobacz również: Legenda black metalu, Hellhammer: Triumph Of Death, zagrali na Wacken Open Air 2019

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.